Бердичів

міська рада

На Донеччині, у Бахмуті, вітали з 16-м днем народження бердичівських артилеристів (фото)

Бердичівських артилеристів урочисто вшанували у м. Бахмут, на Донеччині. День 5 липня об’єднав у собі одразу кілька знакових та святкових дат: цього дня українська армія визволила, власне, сам Бахмут, а також Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку. І сталося так, що саме 5 липня свій день народження (цьогоріч вже 16-й) відзначає 26 артилерійська бригада ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

Святкове дійство зібрало чимало почесних та високоповажних гостей, серед яких – керівництво ООС, посли дружніх Україні держав, офіцери командування ОК «Північ», командири бригад ЗСУ, представники влади. Із подарунками та вітаннями для земляків до Бахмута приїхала делегація з Бердичева, очолювана першим заступником міського голови Романом Левицьким.

Розпочалися урочистості з демонстрації документального фільму режисера Олексія Гончарука «Луна 333», присвяченого бойовому шляху гармашів із Бердичева.

Із переконанням, що все буде добре, і перемога буде за Україною, на головну сцену урочистостей вийшов командувач ООС Володимир Кравченко. Побажав артилеристам миру, здоров’я, добра та вручив медалі, нагрудні знаки, відзнаки командування ООС.

Чимало теплих слів на свою адресу почули військові бригади від послів Польщі, Словаччини, Латвії та Естонії. Зі слів дипломатів, 26 артилерійська бригада ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича знаходиться у числі тих, хто пише сучасну історію. Наші сусіди пам’ятатимуть про втрати українців, вірять в їхню перемогу та зичать повертатися додому живими й неушкодженими. І добре розуміють, що Збройні сили України захищають не лише свою країну, але й їхні.

Вітання з рідного Бердичева передав командиру бригади Андранику Гаспаряну та усьому особовому складу частини перший заступник міського голови Роман Левицький. Бердичівську арту знають мало не всюди – і у своїй армії, і у ворожій. Знають, що вираз «Точно в ціль!» – не просто гасло, а те, що ворожа сила не раз відчула на собі. Місто чекає на своїх захисників вдома й у повному складі, запевнив Роман Левицький, Бердичів дякує високоповажним дипломатам за гарні слова на його адресу і завжди готове гостинно зустріти щирих друзів.

26 артилерійська бригада ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича пройшла великий і повний звитяги, перемог та важких випробувань шлях, констатував, у свою чергу, командир частини Андраник Гаспарян, і гідно пройшла перевірку на зрілість у війні на сході. Підрозділи частини брали участь у війні на всіх ділянках фронту, і всюди показали себе з найкращого боку. За власним зізнанням, Андраник Гаспарян пишається тим, що служить у 26-й.

Свої мистецькі вітання присутнім на урочистостях дарували бригадний оркестр, бердичівський волонтер і автор пісень Сергій Адам’як та виконавці Христина Панасюк, Юлія Зуброва, Максим Потебня.