Бердичів

міська рада

Охочі в обласній раді скасувати рішення про передачу Бердичеву земельної ділянки та недобудованого спорткомплексу не знайшли підтримки у більшості

Скасування рішень Житомирської обласної ради, що стосувалися передачі земельної ділянки та передачі об’єкта незавершеного будівництва-спортивного комплексу у комунальну власність громади м. Бердичева – відповідний проєкт рішення був винесений на розгляд депутатів облради на останній сесії. У проєкті його розробники – члени постійної депутатської комісії з питань бюджету та комунальної власності, до якої, з-поміж інших, входить і бердичівлянин Ілля Смичок – вказали, що обидва рішення, начебто, у Бердичеві не виконані.

Спочатку проєкт було вирішено не обговорювати і одразу переходити до голосування. За те, аби забрати у Бердичева передану йому ділянку та недобудову, із 48 присутніх депутатів проголосували 26, серед яких були і депутати від Бердичева Ігор Романський, Ілля Смичок, Павло Чернявський та Віталій Вітусевич. Проти не виступив жоден, утримався голова обласної ради Володимир Ширма, не голосував 21 депутат (до їхнього числа увійшли бердичівляни Остап Маланюк, Олег Пасічник, Сергій Орлюк).

На табло висвічуються результати, голосування припиняється, потім оголошується знову і знову припиняється. Володимир Ширма просить депутатів налаштуватися на роботу. Починається обговорення.

Позиція Смичка та Романського зводилася до того, що за 2 роки, мовляв, Бердичівська міська рада спорткомплекс так і не побудувала, і вони не вірять та сумніваються, що побудує. Мовляв, на місці спорткомплексу може з’явиться чергова багатоповерхівка. Акт приймання-передачі зі свого боку не підписав директор Бердичівського медичного коледжу (саме цьому закладу мав належати майбутній спорткомплекс). Не підписав, бо немає, начебто, угоди, в якій чітко було би визначено, що його студенти матимуть доступ до занять, до роздягалень, до душових. Представниця депутатської групи «Рідна Житомирщина» Ірина Костюшко пішла ще далі: вона запропонувала виставити ділянку на аукціон і продати.

Розуміючи, що Бердичівську міську раду та її виконавчий комітет безпідставно обвинувачують у намірі перепрофілювати призначення земельної ділянки, на сесію прибули заступниця Бердичівського міського голови Валентина Адаменко, котра виступила з трибуни, та секретарка міської ради Юлія Лефтер.

Валентина Адаменко нагадує передісторію: у 2010 році Бердичівська міська рада безоплатно передала Бердичівському медичному коледжу земельну ділянку на вул. Європейській, 25б під будівництво спорткомплексу. Розпочалися роботи: було виготовлено проєктну документацію, збудували фундамент. А далі будівництво зупинилося. Починаючи з 2017-го, Бердичівська міська рада зверталася до обласної ради у Житомирі з тим, аби ділянку передали назад місту – щоби вже воно добудувало комплекс. Було прийнято низку рішень, зібрано весь пакет необхідних документів, створено спеціальну комісію, здійснено інвентаризацію усіх будматеріалів на майданчику. Комісія, до якої увійшли як представники виконавчого комітету, так і представники коледжу, відпрацювала згуртовано та плідно, звертає увагу Валентина Адаменко: під час роботи жодних питань в одних до інших не виникало. Проте пізніше, коли склали акт приймання-передачі, підписали його лише представники виконкому. У медколеджі відмову підписувати мотивували тим, що, мовляв, треба підписати договір (чи попередній договір) про те, що після вводу в експлуатацію спортивного комплексу, міська рада безоплатно надаватиме приміщення в оренду медичному коледжу для занять там фізкультурою.

Відповідно до Цивільного кодексу, нагадує Валентина Адаменко, договір оренди на неіснуючий об’єкт підписати не можна. Хто може сказати, яке законодавство діятиме на момент завершення будівництва?.. А щодо попереднього договору, то він вимагає, аби договір основний був підписаний протягом року. Чи можливо побудувати спортивний комплекс за цей час?..

Не знайшовши спільної мови з директором коледжу, продовжує заступниця міського голови, виконавчий комітет направив екземпляри акту та лист-звернення з проханням пришвидшити передачу ділянки та недобудови голові Житомирської обласної ради Володимиру Ширмі. А потім оголосили карантин. І на сьогодні виходить, що всі документи зібрані, а акт представниками медичного коледжу так і не підписано.

Про дану проблему він знає і підтверджує слова Валентини Адаменко про неодноразові звернення до нього міського голови Бердичева Василя Мазура з приводу підписання акту, засвідчив сам Володимир Ширма. Акт мав підписати директор медколеджу, і у голови облради була з ним розмова, але наразі документ так і не підписано. По-доброму, зауважив голова, Бердичеву потрібна не одна спортивна зала. Тим паче, депутати проголосували за те, аби на базі Бердичівської школи-інтернату, в якій немає належної спортивної зали, створити спортивний ліцей. Він особисто вивчав ситуацію, зазначив Володимир Ширма, спілкувався з керівництвом міста: є велика проблема, де займатимуться діти з 1-го вересня. А спортивний ліцей без відповідної зали – ну вже точно не спортивний ліцей…

Щодо намірів, нібито, перепрофілювати земельну ділянку на Європейській… Коли уважно почитати рішення сесії Житомирської обласної ради та Бердичівської міської ради, звертає увагу Валентина Адаменко, то в них чітко прописано: передати земельну ділянку і під що саме передати. Жодних змін, підкреслює, тут бути не може.

Дивно те, зауважує, що у медичному коледжі ставлять під сумнів наміри міста співпрацювати у подальшому, коли є наявні приклади успішної співпраці. Так свого часу міська рада передала закладу приміщення колишнього дитсадка, що на вул. Чорновола, а під стоматологічне відділення – приміщення колишньої ЗОШ № 3 на вул. Пушкіна. І співпраця має продовжуватися, але підписувати документи, заздалегідь знаючи, що ті протирічать законодавству, переконана Валентина Адаменко, ніхто не має права.  

Іще одне… Навіщо Бердичеву ділянка і спорткомплекс на ній, коли місто придбало Палац спорту, запитують охочі скасувати свої ж рішення? Палац спорту місто придбало лише у лютому 2020-го року, нагадує Валентина Адаменко. Більш того, лише у ДЮСШ м. Бердичева діє 19 груп, в яких займається близько 400 юних футболістів: скласти графік, аби всі могли позайматися у Палаці, просто неможливо. А ще ж є представники інших видів спорту…

Свої думки з приводу наміру скасувати рішення обласної ради, окрім Ірини Костюшко, Валентини Адаменко та Володимира Ширми, висловили також Ілля Смичок, Ігор Романський, Сергій Орлюк, Олег Пасічник.

По завершенні обговорення проєкт вдруге поставили на голосування. Результати, знову-таки, виявилися не на користь прихильників забрати у Бердичева землю та недобудову. Смичок, Романський та Чернявський знову проголосували «за», Вітусевич вирішив утриматися, Орлюк проголосував «проти», Маланюк із Пасічником не голосували. Голосів на скасування рішення не вистачило.

Бердичівлянам потрібна ця ділянка, щоби побудувати на ній спорткомплекс переконана, у свою чергу, секретарка міської ради Юлія Лефтер, і пропозиція Ірини Костюшко з «Рідної Житомирщини» продати землю з аукціону є абсолютно неприпустимою. Бердичів цілеспрямовано йде до того, щоб, зрештою, розпочати будівництво і має намір у подальшому співпрацювати і з медичним коледжем, і з педагогічним, і з коледжем промисловості, економіки та права, і з майбутнім спортивним ліцеєм.

Місто дякує усім депутатам Житомирської обласної ради, котрі підтримали його у цьому прагненні. Окремі слова подяки за розуміння та підтримку – голові обласної ради Володимиру Ширмі та голові Житомирської ОДА Віталію Бунечку.

На сьогодні процес передачі земельної ділянки та об’єкта незавершеного будівництва-спортивного комплексу триває, констатують Валентина Адаменко та Юлія Лефтер. Вони й далі звертатимуться до голови облради та до директора медичного коледжу з тим, аби нарешті оформити необхідні документи і приступити до будівництва.

…Ну а поки те, що пані Костюшко воліє називати «приміщенням», перетворюється на суцільне запустіння.

Останні новини