Бердичів

міська рада

Славетній бердичівській «газконторі» – 70 років! (фото)

70-річний ювілей відзначили у місцевій «газконторі» – бердичівському відділенні АТ «Житомиргаз». У листопаді 1948-го перший газ із первістка газової індустрії в Україні – газопроводу Дашава-Київ – прийшов до української столиці. А у 1948-49 рр. блакитне паливо потрапило до Бердичева – до містечок газовиків та рафінадників. У зв’язку з розгортанням робіт із газифікації міста рішенням виконкому від 7 липня 1950 року було створено будівельно-експлуатаційну контору «Бердичівгаз» – сьогоднішнього ювіляра. Бердичів першим на Житомирщині отримав газ.

Із шанованим ювілеєм колектив підприємства привітали начальник відділення Віктор Мосійчук та голова правління АТ «Житомиргаз» Валентин Ющенко. У першу чергу, подякували ветеранам, котрі стояли у витоків газопостачання Бердичева, акцентували увагу на молоді, від потенціалу якої, у значній мірі, залежить подальший розвиток підприємства.

70 років і жоден із них не був для газовиків простим… Спочатку будували, потім обслуговували… Валентин Ющенко вдячний колективу за те, що у цей нелегкий час відділення у Бердичеві не стоїть на місці, не лише зберігаючи те, що вже здобуто, а й розвиваючись. При таких інвестиціях від держави непросто утримувати мережі, зазначає, непросто утримувати працівників. Але відділення працює, виплачує премії, на чомусь економить, та все одно йде вперед, виконуючи головне своє завдання – забезпечувати безперебійне та безаварійне газопостачання. В якості подарунка від АТ «Житомиргаз» бердичівляни отримали автомобіль для виробничих служб.

Бердичів та його газовики – одне ціле, вважає перший заступник міського голови Роман Левицький. Коли без аварій та без перебоїв, то воно непомітно, і у тому цінність праці цих людей. Праці відповідальної і часто небезпечної. Процвітання та прибутків побажав газовикам Роман Левицький. І припустив наостанок: якщо газ на Житомирщині розпочався з Бердичева, то чому б і масштабній реконструкції мереж теж не стартувати з цього славного міста? І людям би робота була, і місто від цього лише виграло б.

Колишніх газовиків не буває – це він знає точно. А кому знати, як не Віктору Кирилюку, котрий у когорті бердичівських газовиків – з 1975 року? Скільки славних ювілеїв йому пощастило відсвяткувати, яку потужну систему газопостачання побудувати, з якими потужними людьми попрацювати!.. Віктор Кирилюк щиро вірить у те, що нинішні працівники відділення не опустять бойовий прапор бердичівської «газконтори».