Бердичів

міська рада

Участь в урочистостях Ікони Матері Божої Бердичівської мають взяти не більше 400 осіб із перепустками

Урочистості Ікони Матері Божої Бердичівської, що припадають на 18-19 липня, цьогоріч пройдуть в особливий спосіб. Про це на засіданні виконавчого комітету інформував присутніх настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію о. Рафаїл Мишковський. Отець подякував владі міста за те, що кармеліти можуть розраховувати на її допомогу та, з-поміж іншого, довів до відома присутніх, що цього року почесним гостем урочистостей стане кардинал Конрад Краєвський: він очолить святу месу, яка відбудеться у неділю об 11:00. Традиційно свято відвідають іноземні високопосадовці та дипломати – зокрема, Посол Польщі в Україні пан Бартош Ціхоцький та його колега з Хорватії пані Аніца Джамич.

Щодо особливостей, пов’язаних з карантинними обмеженнями, звернув увагу священик, то у 2020-му піше паломництво буде відмінено. Від кожної групи до Санктуарію прибудуть всього по кілька осіб. Планується, що свято проходитиме на огородженій території – перед Кляштором та біля музичної школи. Пускатимуть на неї виключно за перепустками. Відповідна інформація наразі доноситься до усіх зацікавлених осіб, зазначив отець Рафаїл, але задля уникнення всілякого роду інцидентів, він просить, аби до роботи служби охорони Кляштору долучилися працівники поліції. У свою чергу, начальник відділу поліції Олег Мельничук запевнив, що його відомство до виконання завдань із забезпечення громадського порядку готове.

За дорученням міського голови Василя Мазура, з умовами, в яких проходитимуть урочистості ознайомилася робоча група у складі Олега Мельничука, начальника районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській обл. Валерія Бикова та заступниці міського голови Валентини Адаменко. За інформацією останньої, враховуючи вимоги карантину і те, що територія Кляштору нараховує близько 2,0 тис. м², було вирішено, що участь у заходах зможуть взяти не більше 400 осіб (1 особа на 5 м² ). Отцям-кармелітам було вказано на необхідність дотримання учасниками урочистостей маскового режиму та необхідної дистанції. За виконанням цих вимог слідкуватиме Служба охорони Кляштору.

Зі свого боку, місто незмінно допомагало й допомагатиме священикам у проведенні свята, зазначила Валентина Адаменко. На відведеній території чергуватимуть карети екстреної допомоги, пожежні, будуть облаштовані біотуалети, відповідні служби мають забезпечити безперебійне постачання води та електроенергії.

Його служба дала дозвіл на проведення урочистостей з урахуванням того, що пройдуть вони просто неба і на закритій території, інформував Валерій Биков. Разом із тим, зазначив, це не відміняє дотримання усіх вимог карантину – індивідуального захисту та решти необхідного. Так, зокрема, заходити на територію дозволять через 2 входи: на кожному повинні бути присутні деззасоби для рук та відповідні вказівники. Там само проводитиметься температурний скринінг: людина з температурою понад 37,2 °C на територію не допускатиметься. Одна з обов’язкових умов – додаткові урни для використаних засобів індивідуального захисту. У біотуалетах – рідке мило з дозатором та одноразові паперові рушники, деззасоби для рук.

Працівники Держпродспоживслужби, наголосив Валерій Биков, будуть присутні на урочистостях від початку і до кінця та наглядатимуть за дотриманням вимог карантину. По завершенні свята усією територією проведуть заключну дезінфекцію.

Іще дві заборони – розміщатися на ночівлю в оселях бердичівлян та здійснювати вуличну торгівлю. Вода має продаватися виключно у фасованій тарі.

Усі вимоги та пропозиції у письмовій формі були надані отцеві Рафаїлу Мишковському, зазначив насамкінець Валерій Биков.     

Останні новини