Бердичів

міська рада

У міській лікарні вже досліджують на коронавірус методом ІФА на подарованому до Дня медика обладнанні (фото)

Перший заступник міського голови Роман Левицький ознайомився з роботою комплексу обладнання для імунологічних досліджень у клініко-діагностичній лабораторії міської лікарні. Обладнання зовсім нове, його вартість – близько 280,0 тис. грн. і придбали його для лікарні сам Роман Левицький разом із керівником Бердичівського пивзаводу Володимиром Ліпецьким, вручивши лікарям паспорт у День медичного працівника.

Завдяки ІФА (імуноферментному апарату) фахівці можуть дослідити сироватку крові пацієнтів на коронавірус, розповідає завідувачка КДЛ Ольга Валеня. Виявивши імуноглобулін М або G, вони визначають, чи хворіє людина у даний момент (гостра форма), чи вже свого часу перехворіла (хронічна форма), чи не хворіла на COVID-19 взагалі. Наявність ІФА, з-поміж іншого, дає можливість почуватися у безпеці персоналу, адже кожні 30 днів медичні працівники обстежуються на коронавірус. Відтоді, як лікарня отримала це обладнання, інформує Ольга Валеня, проведено вже понад 1 900 досліджень. Поки, якщо і виявляли, то лише хронічні форми.

Цінність апарату у тому, що він видає більш чіткі результати, ніж той, що діяв до нього, і, що головне, результати досліджень готові вже через 3 години, інформує, у свою чергу, директорка лікарні Лариса Бабікова. Особливо це важливо для тих, кого доставляє до лікарні екстрена допомога, для тих, хто потребує хірургічного втручання. Щодо пацієнтів, котрі підлягають плановій госпіталізації, говорить директорка, то спочатку їх розташовують в окремих палатах, роблять дослідження методом ІФА, а далі діють за алгоритмом. У випадку, якщо результат позитивний, матеріали для підтвердження передають до Житомира на ПЛР-діагностику.  

Іще одна суттєва деталь… ІФА можна використовувати не лише у випадку з COVID-19, звертають увагу медики: на ньому можна досліджувати кров і на TORCH-інфекції, і працювати по гормонам щитовидної залози.

Що ж до такого злободенного сьогодні коронавірусу, інформують, то пройти обстеження методом ІФА у міській лікарні можна за направленням сімейного лікаря чи вузького спеціаліста або ж без направлень, за власним бажанням. У двох перших випадках обстежуватимуть безкоштовно, якщо ж людина має бажання прийти і здати кров самостійно, то коштуватиме це 153 грн.

Одна справа – вручати документи на апарат, інша – бачити його в роботі та чути схвальні відгуки, каже Роман Левицький. Дійсно, приємно пересвідчитися у тому, що допомога пішла на користь хворим та медперсоналу.

Останні новини