Бердичів

міська рада

У центрі світу опинився Бердичів у день 264 річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської (святковий фоторепортаж)

У Бердичеві відзначили 264 річницю коронації ікони Матері Божої Бердичівської. В умовах карантину довелося обмежити кількість учасників урочистості: цьогоріч їх нараховувалося близько 400. Серед високоповажних гостей, котрі прибули до Національного Санктуарію Бердичівської Божої Матері, традиційно були єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні, Надзвичайні та Повноважні Посли Польщі та Хорватії, співробітники Посольства Словаччини в України, представники державної, обласної та міської влади. Урочисту месу очолив один із найближчих помічників Папи Римського Франциска кардинал Конрад Краєвський.

Цього року все по-іншому… Але ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький волів би, аби присутні на урочистостях зосередилися не на поганому у цьому іншому, а на доброму. За переконанням єпископа, Господь послав людям саме такий рік, щоби ті переосмислили звичайні нормальні речі та підійшли до них по-новому. У своїй молитві присутні у Санктуарії проситимуть, аби наступного року повернутися до усіх «нормальностей», але повернутися більш зрілими, більш готовими переживати ці «нормальності» у щоденному житті. На території перед Кляштором люди проситимуть звільнення від усіх негараздів, від усіх хвороб. І це не лише коронавірус, звернув увагу Віталій Кривицький: це все, що накопичилося у суспільстві за цей складний час.

Як звучить молитва, що її віруючі знають із дитинства? «Отче наш, Нехай буде воля твоя…» Твоя – не моя… «Нехай прийде царство Твоє…» Не моє… «Нехай святиться ім’я Твоє…» Твоє ім’я – не моє… Коли я займаюся собою чи своєю волею, це незмінно веде до гріха. Кардинал Конрад Краєвський вчить: на першому місці – Бог, на другому – ближній (яким би він не був) і лише на третьому – “я”. Колись, перебуваючи поруч із Папою Іваном Павлом ІІ, молодий священик Конрад Краєвський задався питанням: де є центр світу? Споглядаючи на Папу, зрозумів: центр світу – там, де Бог і людина. Там, де людина молиться, торкаючись Господа, де сповідається. І сьогодні присутні на урочистостях, зазначив Його Еміненція, знаходяться у центрі світу. А людині у парі з Богом ні коронавірус не страшний, ні будь-які інші прикрості та негаразди: бути з Господом означає завжди бути на боці перемоги.

Саме у часи незалежної України вдалося відродити діяльність Кляштору босих кармелітів, що зробило можливим сьогоднішнє свято, нагадав у своєму виступі голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. Починаючи з 1991 року, влада послідовно здійснює кроки з відновлення історичної справедливості у відношенні до віруючих. Порозуміння влади області й міста з духовенством, зазначив, дозволило оперативно вирішувати проблеми кармелітського монастиря. Зусиллями віруючих Кляштор все більш набуває свого історичного вигляду. Це – нелегка справа, але саме об’єднання людей дало можливість здійснити її. Так і у державі, підсумував Віталій Бунечко: об’єднавшись, громадяни зможуть зробити її заможною та процвітаючою.

Від імені Бердичівської міської ради, її виконавчого комітету та від усієї бердичівської громади за шану та увагу до місцевої і всеукраїнської святині подякував міський голова Бердичева Василь Мазур. Урочистості ікони Матері Божої Бердичівської, зазначив, це, з-поміж іншого, найкращі, багаторічні традиції. На кілька липневих днів Бердичів завмирав від особливого, намоленого духу та від відчуття дива. Бердичівська земля ставала легкою та благодатною під ногами втомлених, але осяяних світлою радістю паломників. Бердичівляни дарували свою гостинність і тепло сердець тисячам гостей, котрі здолали тисячі кілометрів. Так було і так неодмінно буде, переконаний Василь Мазур. Бердичів вірить у силу щирої молитви та у заступництво Матері Божої Бердичівської. Бог дасть сили пройти сьогоднішній нелегкий шлях гідно і дасть мудрості зробити правильні висновки, вірить міський голова.

Вимушена дистанція не стане дистанцією між людськими душами, запевнив, відсутність обіймів та рукостискань компенсується дотиками сердець, а захисні маски зроблять виразнішими очі та більш промовистим погляд. Труднощі буде подолано, зазначив наостанок Василь Мазур – якщо з вірою у добро, з молитвою про мир, із турботою про здоров’я рідних та близьких, із вдячністю тим, хто щодня дбає про мир та людське здоров’я.