Бердичів

міська рада

До уваги виборців!

25 жовтня 2020 року відбудуться місцеві вибори за новими правилами і на новій територіальній основі. Виборчий процес на території України офіційно ще не розпочався, проте підготовка до виборів триває. Вже з 01 липня 2020 року громадяни, які живуть не за місцем реєстрації, внутрішньо переміщені особи (переселенці), “трудові мігранти”, а також ті, у кого зовсім немає реєстрації мають можливість змінити адресу голосування. 

Це можна зробити:

– онлайн: в Особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua, за наявності кваліфікованого електронного підпису, заповнивши заяву безпосередньо на сайті;

– у паперовій формі: особисто або через уповноважену особу, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем фактичного проживання. 

Під час зміни виборчої адреси не потрібно надавати підтверджуючі документи фактичного місця проживання. Тепер у заяві треба вказати лише адресу житла, за якою виборець проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою. 

Відповідно до нововведення, таку заяву можна подати в будь-який час, але не пізніше ніж на п’ятий день від початку виборчого процесу, тобто до 10 вересня 2020 року.

Нова виборча адреса стане постійною і процедуру зміни місця голосування не доведеться проходити на наступних виборах або референдумах.

Повторно змінити виборчу адресу можна буде не раніше, ніж через 12 місяців.

Слід зауважити, що з 01 липня 2020 року запрацювали електронні сервіси Державного реєстру виборців. Сайт містить детальну інструкцію, як заповнити заяви. Громадяни можуть звернутися онлайн до органу ведення Державного реєстру виборців щодо:

– свого включення до Реєстру;

– внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі;

– зміни своєї виборчої адреси;

– внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно;

– виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;

– змісту своїх персональних даних;

– прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою.

Нагадуємо вам, що відділ ведення Державного реєстру виборців знаходиться за адресою: м.Бердичів, пл.Центральна, 1, каб.125. Телефони для довідок: 4-33-78, 4-33-79, 2-15-13.

Відділ ведення Державного реєстру виборців

виконкому Бердичівської міської ради