Бердичів

міська рада

Комунальна спортивна зала на «Прогресі»: перше спортивно-творче дійство провели. А разом із тим – уточнили план дій з подальших ремонтних робіт (фото)

Усіх, хто любить спорт, хто займається спортом, хто вболіває на змаганнях і взагалі не уявляє свого життя без одного з найзахоплюючих видів людської діяльності, вітали у колишньому Палаці Спорту, а нині – у комунальній спортивній залі на «Прогресі». Напередодні Дня Державного Прапору України та Дня Незалежності України потужною об’єднаною спортивно-творчою силою у ній виступили вихованці ДЮСШ ім. В. Лонського та Центру позашкілля ім. О. Разумкова. Виступили з тим, аби вкотре нагадати, що фізична культура і спорт є запорукою здорової нації та джерелом життя.

Зі святом Спорту й Творчості усіх присутніх у залі привітав міський голова Василь Мазур. Цьому дню передував довгий і непростий шлях, але мрії збуваються, насамперед констатував він, і відтепер маленькі та юні спортсмени зможуть повноцінно тренуватися у залі, що є власністю бердичівської громади. Той, хто серйозно віддається спорту, зазначив Василь Мазур, готовий до будь-яких випробувань, готовий до реального життя та до перемог, і це дійство сміливо можна вважати Святом Майбутнього.

… Ну і Святом Чемпіонів, чому б ні, адже своїми талантами, вміннями та здібностями з присутніми ділилися як переможці змагань різних рівнів, так і переможці обласних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів.

За 66 років активної діяльності через місцеву спортивну школу пройшло понад 30,0 тис. дітлахів. За весь цей час заклад підготував 15 майстрів спорту міжнародного класу, понад 200 майстрів спорту з вільної боротьби, спортивної гімнастики, легкої атлетики, боксу та більше 10 тисяч спортсменів-розрядників. На сьогодні у ДЮСШ ім. В. Лонського функціонує 6 відділень: баскетбол, бокс, вільна боротьба, легка атлетика, плавання та рукопашний бій, в яких активно займаються спортом 430 вихованців. Серед них – 1 майстер спорту України, 7 кандидатів у майстри спорту України та 156 спортсменів-розрядників.

Надзвичайна працьовитість, талант, прагнення до перемоги – у цьому з бердичівськими спортсменами можуть сміливо позмагатися маленькі та юні танцюристи і співаки-«разумківці». За кожним із колективів Центру – підкорені творчі вершини і висоти. Мабуть, тому так органічно виглядало переплетіння сили й загартованості з натхненням та артистичністю.

Кажуть, спорт – це ціла наука, це режим, що дозволяє розподілити раціонально свій час, це сила волі, прагнення до перемоги, прагнення бути кращим. Вважається, що спорт – це спілкування, ясні думки, це краса, посмішки й щастя. І чомусь здається, що на місце слова «спорт» дуже вдало лягло би слово «творчість». Начебто, і поняття різні, а дарують одне й те саме.

Саме на «щасливому» моменті зосередив свою увагу перший заступник міського голови Роман Левицький. Коли бачиш, як світяться щастям і радістю дитячі очі, зазначив, хочеться не зупинятися робити хороше. З-поміж іншого, хочеться створити гідні умови для зайнять спортом у цій залі. Попередньо сюди вже виїжджали: піднімалося питання про необхідність проведення у будівлі ремонтних робіт.

І ось одразу по завершенні свята мала відбутися зустріч, на якій фахівці планували уточнити схему подальших дій з ремонту та обсяги робіт. Що потрібно зробити у першу чергу – це облаштувати систему автономного опалення, вважає Роман Левицький. Окрім того, у цій будівлі є чимало незадіяних приміщень та кімнат: якщо там навести лад, то можна віддати їх під заняття для різних секцій.

Обговорять на зустрічі і питання недобудови спортивного комплексу на Європейській, що раніше належав медичному коледжу і був переданий обласною радою у власність міста. А разом із тим  обговорять фактори, що гальмують початок будівництва містом нового, комунального, спорткомплексу.