Бердичів

міська рада

Напередодні Дня Незалежності України у Бердичеві відкрили новий Центр надання адміністративних послуг (фото)

Одне з головних завдань міської влади – надання якісних послуг населенню. І коли у більшості міст України лише починали говорити про прозору діяльність, у міськвиконкомі Бердичева вже діяв відділ з роботи з громадою. У той самий час у місті чітко розуміли, що умови для прийому громадян мають бути кращими, комфортнішими. Тож цей відділ став, свого роду, прототипом Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), відкриття якого відбулося напередодні Дня Незалежності України.

Розташувався ЦНАП у міськвиконкомі, на 1-му поверсі . Розмістили його тут невипадково. Вивчаючи досвід інших міст, фахівці з Бердичева часто стикалися з ситуацією, коли подібні Центри відкривали подалі від владних кабінетів – так, мовляв, працювати куди спокійніше. І у місті пішли абсолютно протилежним шляхом: людина у змозі отримати пристойний пакет послуг в одному місці – у центрі Бердичева. Виникла проблема чи потрібна термінова консультація – до її послуг фахівець з будь-якого підрозділу виконкому.

Чиновники використали мільйони гривень платників податків на комфорт у власних кабінетах, нерідко доносилося з «диванів» у соцмережах… Тим часом кабінети на 2-4 поверхах лишилися незмінними – кардинально оновили лише 1-й поверх. Задля цього взяли участь у конкурсі від Програми «U-LEAD з Європою» і зуміли перемогти у ньому. Суто на чиюсь допомогу не чекали – спочатку взялися за роботу самі, але, як часто буває, ти вириваєшся вперед, коли бачать, що прагнеш і стараєшся. Так, зрештою, з’явилася можливість отримати від міжнародних партнерів кошти на оновлення ЦНАП, а також оргтехніку, програмне забезпечення, меблі, методичні рекомендації.

За облаштування Центру взялася команда фахівців міськвиконкому, очолювана першим заступником міського голови Романом Левицьким. Доводилося працювати за багатьма напрямками і вирішувати купу абсолютно різних питань. Завдання виконали: принаймні, детальну перевірку від партнерів на рахунок дотримання усіх вимог технічного завдання пройшли успішно.

В особливому пріоритеті проєкту перебувала доступність. У цьому випадку команда Романа Левицького мала і свого власного перевіряючого, і радника водночас – депутата міської ради, голову ГО «Стимул» Юрія Яремчука. На сьогодні у Бердичеві склалося так, що людям з інвалідністю не треба привертати до себе увагу міської влади, не треба вимагати і доводити, що щось потрібно зробити, констатував він на відкритті. У ЦНАП створена справжня доступність, зазначив: це означає, що людина на візку, зокрема, може отримати потрібні послуги без супроводу, самостійно. Аналогів бердичівському ЦНАП у містах України небагато, підсумував, і приїхати до міста на «оглядини» вже виявили бажання його колеги з Житомира. А щодо доступності, то її потребують не лише візочники, нагадав Юрій Яремчук: люди літнього віку, молоденькі матусі з візками тощо – це загалом більше половини населення міста.

Все, що вимагалося від міста, воно виконало – тепер свої зобов’язання мають виконати партнери. А поки, щоби містяни не стикалися з незручностями, вирішили: ЦНАП працюватиме у тестовому режимі.