Бердичів

міська рада

Освітній процес у закладах освіти Бердичева має бути організовано своєчасно та якісно – Світлана Басюк

Інформацію щодо формування мережі закладів освіти Бердичева на 2020-21 навчальний рік озвучила на засіданні виконавчого комітету начальниця міського управління освіти і науки Світлана Басюк.

Протягом багатьох років, зазначила на початку, мережа закладів освіти у місті функціонує у стабільно незмінному складі – дитячих садків, установ загальної середньої та позашкільної освіти і у повній мірі відповідає запитам населення та потребам дітей .

З нового навчального року в її складі функціонуватимуть 13 дитячих садків, 15 закладів загальної середньої та 2 заклади позашкільної освіти.

Контингент дітей закладів дошкілля, як і минулого року, трохи зменшився (на 20 дітей у минулому, майже на 130 – цьогоріч)  і  складає 3127 чоловік.  Зменшення  контингентів є наслідком відповідного зменшення народжуваності дітей, і ця тенденція, схоже, буде зберігатися і надалі.

Новий навчальний рік у місті розпочнеться у складних умовах – умовах адаптивного карантину, що вимагає певних кроків, які, в першу чергу, мають убезпечити  всіх учасників освітнього процесу і в той же час не позначитись на його якості. І перше, з чого слід почати, – підготувати базу для навчання, чітко дотримуватись тих рекомендацій, які надало Міністерство освіти, головний санітарний лікар. Необхідність дотримуватися правил безпеки – не примха, а вимога часу, звернула увагу Світлана Басюк: школи будуть закриті для сторонніх  осіб, у т. ч. батьків, будучи відкритими лише для учнів та вчителів, і це мають зрозуміти усі.

З-поміж іншого, начальниця управління звернулася до перевізників з проханням передбачити збільшення у ранкові часи з понеділка по п’ятницю  з 7-30 до 9-30 та відповідно у денний період – 12-00-16-00  кількість автобусів на маршрутах для дотримання вимог дистанціювання під час перевезення пасажирів за рахунок значного збільшення учнів, які також користуються транспортним засобом. Можливо, буде розглянуто варіант функціонування у місті шкільних автобусів – цю можливість розглянуть найближчим часом.

Світлана Басюк наголосила: управління здійснило всі необхідні заходи для дотримання  вимог головного санітарного лікаря України щодо організованого початку нового навчального року у закладах освіти міста в умовах адаптивного карантину. З цією метою  у травні та серпні 2020 року здійснено закупівлю товарів для здійснення протиепідемічних та профілактичних  заходів, передбачених рекомендаціями МОН України та створення у всіх закладах освіти умов для мінімізації ризику розповсюдження коронавірусної інфекції.

Так закуплено пірометри, маски, захисні щитки, рукавички, антисептик для обробки рук, дезінфікуючі засоби для обробки поверхонь, рідке мило, паперові рушники, урни та пакети для утилізації використаних засобів індивідуального захисту, оприскувачі,  бактерицидні лампи для закладів освітянської мережі на загальну суму майже 1 млн. грн.  у межах кошторисних призначень управління освіти і науки на поточний рік. Частина товару (лампи) буде доставлена після завершення процедури закупівлі.

Того, що закуплено, станом на сьогодні достатньо для початку роботи  у новому навчальному році, запевнила Світлана Басюк. Поступово, за мірою використання засобів, фахівці будуть вимушені переглядати кошторис і виносити на сесію пропозиції щодо збільшення фінансування.

Витрачені кошти  вражають сумою, зауважила начальниця управління і  всі мають зрозуміти, що  остаточна сума буде ще більш вражаючою. Як приклад навела наступний: у системі працює 2 тис. осіб, яких мусять забезпечити масками у кількості 3 шт. на день ( тобто – 6 тис. масок на день). Запас масок має бути на 5 днів – тобто 30 тис. масок на тиждень. Сума при вартості 10 грн. становитиме 300 тис. в тиждень, 1,2 млн. грн. в місяць, до нового року 4,8 млн. грн. І це лише маски, що відправляться до вже закуплених урн…

Тож в управлінні сподіваються на розуміння всіх учасників освітнього процесу, громадськості щодо важливості створення безпечних умов для дітей, сподіваються, що багато спільних питань вирішуватимуться спільно.

Зараз дуже складний період у всіх освітян, особливо у керівників закладів, які вимушені  значну частину свого часу приділити не освітньому процесу, а питанням його організації, дотримання санітарних вимог та ін., зазначила наостанок Світлана Басюк. Ними уже проведена колосальна робота у цьому напрямку. Проте виборчий процес хоча ще не розпочався, але вже торкається неполітизованої освітянської галузі. Кожен, хто до нього причетний, намагається використати будь-яку можливість для свого піару, для підняття негативних настроїв  батьків і т. п.  В управлінні освіти запевняють, що відкриті для співпраці і просять не ускладнювати і без того непросту ситуацію. Тих, хто насправді бажає добра та процвітання Бердичеву, просять підтримувати, а не створювати проблеми.

! Із повним текстом інформації управління освіти і науки щодо формування мережі закладів освіти на 2020-2021 навчальний рік можна ознайомитися, пройшовши за посиланням:

Останні новини