Бердичів

міська рада

Підбито підсумки ІІ-го Міжнародного конкурсу «Бердичівський фотовернісаж-2020» (фото)

У рамках святкування Дня Незалежності України у Бердичеві урочисто нагородили переможців 2-го Міжнародного конкурсу «Бердичівський фотовернісаж-2020». Конкурс тривав з 28 травня по 31 липня, його засновниками та організаторами виступають Бердичівська міська рада та міський Палац культури ім. О. Шабельника, проходить він під патронатом Національної спілки художників фотографії України.

У «Бердичівському фотовернісажі-2020» взяли участь 103 фотомитці з 9 країн світу: України, Іспанії, Італії, Ізраїлю, США, Великобританії, Ірану, Афганістану, Туреччини. Світлини, що перемогли у конкурсі, були відібрані з 1469 фоторобіт.

Сучасна фотографія затребувана в усьому світі, констатують організатори «Бердичівського фотовернісажу», і дана подія не лише дає можливість побачити найцікавіші зарубіжні фотопроєкти, але й є платформою для розвитку вітчизняної фотографії, відкриває нові імена, запускає новий імпульс для творчого пошуку, поширює зростання інтересу з боку поціновувачів і колекціонерів.

Подібні творчі зустрічі та виставки, говорять самі фотохудожники, дають поштовх до подальшої праці, змушують і надалі дивитися на світ очима митця, вишукуючи щось прекрасне, таке, що надихає і викликає бажання жити.

Вважається, що фотомитець — не лише професія, це Божий дар, поклик душі. І у Бердичеві творить чимало талановитих фотохудожників, які прославляють місто далеко за його межами. Про їхні творчі здобутки засвідчують численні нагороди та відзнаки.

Цьогоріч до складу високоповажного журі «Бердичівського фотовернісажу» увійшли:

  • Голова журі – фотограф, художник, мистецтвознавець, власник галереї, журналіст, головний редактор агентства фотоновин «Фотолента», член Української фотографічної альтернативи, член НСФУ – Олександр Ляпін (м. Київ);
  • Фотографиня, психологиня, членкиня української фотографічної альтернативи, членкиня НСФУ Міла Войтович (м. Київ);
  • Фотограф, член AFIAP, член НСФУ Олександр Юдін (м. Вінниця);
  • Фотограф, поет, член НСФУ Віктор Нагорний (м. Київ);
  • Видавець, фотограф, член НСФУ Олег Усатюк (м. Вінниця);

Куратором та ідейним натхненником конкурсу є фотограф, засновник фотоклубу «Бердичівська фотографічна фундація», засновник фотошколи «Ф/5.6», член НСФУ Валерій Мельников. Саме йому присвятив більшу частину свого вітального виступу міський голова Василь Мазур. Валерій Мельников, зазначив, є людиною, котра любить своє місто, свою країну і свою справу. Людина, якій вдалося об’єднати навколо себе гарну команду та пробудити дар і бажання фотографувати у дуже багатьох людей. Можна прожити життя, але так і не змогти побачити тисячі його див, і Валерій Мельников разом зі своїми друзями, колегами й учнями дарують людям можливість споглядати унікальні миттєвості.  

На урочистій церемонії нагородження переможців та лауреатів конкурсу відзначили спеціальними медалями та грамотами фотоконкурсу, медалями та грамотами Національної спілки фотохудожників України, а також подарунками та спеціальними призами від організаторів і партнерів «Бердичівського фотовернісажу-2020». Призові та переможні місця розподілилися наступним чином:

СЕКЦІЯ A COLOR PHOTOGRAPHY:

Бронзова медаль – Наталія Джерук (Україна, м. Херсон) за фотороботу «Верхова їзда»;

Срібна медаль Сієд Алі Міремаді (Ісламська Республіка Іран) за фотороботу «Гора на ґрунті»;

Золота медаль – Євгеній Ком (Україна, м. Запоріжжя) за фотороботу «SOS».

СЕКЦІЯ B MONOHROM PHOTOGRAPHY:

Бронзова медаль –  Саїд Гасемі (Ісламська Республіка Іран) за фотороботу «Дівчина-сирота»;

Срібна медаль – Степан Кучерявий  (Україна м. Львів)  фотокартина «Мовчазний сонник». Також Степан отримав спеціальний подарунок від організаторів конкурсу.

Золота медаль – Данило Проскурін (Україна, м. Київ) за фотороботу Серія «Іріс». Данило також отримав спеціальний приз від організаторів конкурсу.

СЕКЦІЯ C STREET PHOTOGRAPHY:

Бронзова медаль –  Мехді Каземі Бумех (Ісламська Республіка Іран) за фотороботу «Маляр»;

Срібна медаль – Мардін Ахмаді (Ісламська Республіка Іран) за фотороботу «Спляче місто»;

Золота медаль – Саміра Гафаріан Галібаф (Ісламська Республіка Іран) за фотороботу «Політ».                            

СЕКЦІЯ D MACRO PHOTOGRAPHY:

Бронзова медаль – Оксана Максимова (Україна, м. Одеса) за фотороботу «Крихітний Гобі»;

Срібна медаль – Олександр Чорний (Україна, м. Коростишів) за фотороботу «Місячне сяйво». Також Олександр отримав спеціальний приз від партнера конкурсу «Країни Агро»;

Золота медаль – Хав’єр Руперес (Іспанія) за фотороботу «Червоний пальмовий довгоносик».

Золотою медаллю від Національної Спілки фотохудожників України за фотороботу «Думка про рибу» відзначили львів’янина Степана Кучерявого.

Головний приз конкурсу – Гран-Прі – за серію робіт у секції MACRO здобув Євген Лукашук (Україна, м. Козятин).  

Останні новини