Бердичів

міська рада

У Бердичеві підвели підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2019 рік та за І півріччя 2020 року

Підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку Бердичева за 2019 рік та за І півріччя 2020-го підвели на засіданні виконавчого комітету. За інформацією начальниці відділу економіки та інвестицій Людмили Бедрань, за 2019 рік обсяг надходжень до міського бюджету по доходах склав 724,7 млн. грн., що на 18,2%менше до аналогічного періоду минулого року. Зменшення відбулося у зв’язку зі змінами у законодавстві, а саме: монетизації субсидій та зміни схеми фінансування первинної медицини.

Станом на 01 січня 2020 року до загального фонду мобілізовано податків і зборів на суму  322,0 млн. грн. (101,7 %). Приріст надходжень по власних та закріплених доходах проти відповідного періоду минулого року склав 18,5 % або 50,2 млн. грн.

У повному обсязі місто отримало дотацію з місцевого бюджету (на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету), що в грошовому еквіваленті становить 20,1 млн. грн. Субвенцій з державного та обласного бюджетів надійшло на загальну суму 362,0 млн. грн.

До спеціального фонду бюджету міста надійшло коштів в сумі 20,4 млн. грн., що становить 97,7% запланованих показників звітного періоду, з них: до бюджету розвитку –  2,4 млн. грн..

При виконанні міського бюджету протягом 2019 року видатки загального фонду профінансовано в межах надходжень до міського бюджету та зареєстрованих в органах казначейської служби зобов’язань.

За звітний період в повному обсязі забезпечено потребу в коштах на проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які спожиті бюджетними установами міста.

За даними управління статистики промисловими підприємствами міста Бердичева протягом 2019 року реалізовано продукції на суму 3296,1 млн. грн., що на 15,3% більше відповідного періоду минулого року та складає 7,3 % до всієї реалізованої продукції по області.

За 2019 рік порівняно з аналогічним періодом минулого року у всіх галузях промисловості міста збільшились обсяги реалізованої продукції, зокрема найбільше збільшила галузь машинобудування – на 65%.

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами у 2019 році порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшився на 2,3 % і склав 25,0 млн. дол. США, імпорт товарів зріс на 11,9 % та склав 27,6 млн. дол. США.  За 2019 рік  ввозилось із закордону товарів на 2,6 млн. дол. США більше ніж експортувалось.

У загальному обсязі як експорту так і імпорту товарів найбільшу питому вагу займають текстильні матеріали та вироби (експорт – 57%, імпорт – 34 %).

Аналіз географічної структури експорту та імпорту свідчить, що найбільше товарів експортується до країн Європи: експорт – 86%, імпорт – 81%.

Впродовж звітного періоду промисловими підприємствами міста залучались кошти для модернізації, збільшення виробничих потужностей та впровадження енергозберігаючих заходів. Результатом проведених заходів стало збільшення обсягів виробництва продукції, покращення її якості, впровадження нових видів продукції.

На території міста продовжує працювати 27 підприємств з прямими інвестиціями (акціонерним капіталом) із 16 країн світу. 

Обсяг залучених з початку інвестування прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку міста станом на 31 грудня 2019 року  складає 13,3 млн. дол. США (ІІ місце після м. Житомира серед міст Житомирської області).

! Із повним текстом звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку Бердичева за 2019 рік та за І півріччя 2020 р. можна ознайомитися, пройшовши за посиланням:

Останні новини