Бердичів

міська рада

У місті відбулися громадські слухання щодо детальних планів територій та засідання містобудівної ради (фото)

Чотири детальні плани територій були винесені на громадські слухання, що відбулися в актовій залі міськвиконкому. Що являє собою детальний план? Фактично, інформують фахівці, це – містобудівна документація місцевого рівня. Детальний план, за суттю, деталізує положення існуючого Генерального Плану. З-поміж іншого, можуть деталізуватися окремі мікрорайони, окремі території – з метою визначення функціонального призначення (чи то будівництво магазину, чи то торговельно-розважального центру, чи багатоповерхового житлового будинку тощо). Окрім, функціонального призначення визначаються планувальні обмеження (припустимо, сусідство з АЗС) та так звані «червоні лінії», за які у жодному разі не можна виступати.

Перед тим, як набути статус містобудівної документації, детальний план має подолати кілька етапів. На старті – отримати дозвільне рішення міської ради. Далі – пройти громадські слухання та засідання архітектурно-містобудівної ради. У фіналі план виноситься на розгляд членів виконавчого комітету.

Отже, одним із детальних планів, винесених на громадські слухання, виступив детальний план території у межах вул. Житомирської та пл. Соборної для будівництва торговельно-розважального центру. За планом, основою центру виступить існуюча конструкція на Житомирській, 1. Попередньо забудовником було замовлено експертизу у державному інституті, і та підтвердила: конструкція надійна та безпечна. При розробці робочого проєкту буде враховано складність рельєфу.

Багатоповерховий житловий будинок планують звести на Вінницькій, 66а. Попередньо у задумах забудовника – 8 поверхів та 2 секції. Але якраз подальша деталізація і дасть остаточну відповідь на “поверхове” питання. Так само потрібно буде дотриматися відстані до санітарної зони від річки, врахувати необхідність облаштування паркомісць та інфраструктури.

Окрім двох вищезазначених детальних планів, на слуханнях розглянули детальні плани територій у межах вулиць Європейської-С. Сідлецького (там будуватимуть магазин-офіс та облаштують автобусну зупинку) та вул. Житомирської, 82 (будівництво й обслуговування будинків торгівлі).

Одразу після слухань відбулося засідання міської архітектурно-містобудівної ради. На ній уся четвірка детальних планів була затверджена.

Члени ради розглянули також три проєкти реконструкції квартир –  під магазин, стоматологічний кабінет та салон краси. Також три проєкти стосувалися будівництва магазинів промислових товарів.

Ремонтно-реставраційні роботи заплановано провести у пам’ятці архітектури місцевого значення – міській єврейській синагозі, що на вул. Вінницька, 4. Кардинальних змін пам’ятка не зазнає: попередньо вирішено оновити фасад та дещо підняти вхідну групу.

Останні новини