Бердичів

міська рада

Василь Мазур: «Партія сказала і Бердичів взяв під козирок – такого не буде!» (фото, відео)

Опубліковані закони про касові апарати та кешбек відчутно вдарять по сектору малого та мікропідприємництва. Цю тезу до депутатів Бердичівської міської ради на позачерговій сесії намагався донести депутат Житомирської обласної ради Сергій Орлюк.  

До нього, мовляв, ще у серпні звернулися місцеві підприємці та активісти руху #SAVE ФОП, і він ще у серпні подав відповідну заяву на ім’я міського голови з тим, аби Бердичівська міська рада розглянула і проголосувала звернення до Президента України, Верховної Ради та Уряду щодо збереження спрощеної системи оподаткування.

Депутат виступав, а тим часом на його сторінці у Facebook вже оголошувалося, мовляв, «домігся того, що проєкт рішення зі зверненням до Президента, Верховної Ради та Уряду … винесено на розгляд позачергової сесії Бердичівської міської ради яка проходить просто зараз. Тепер слово за депутатами і міським головою. Тепер не потрібно розповідати про те, як депутати підтримують підприємців. Побачимо, як вони проголосують»

Проголосувати депутати не могли за визначенням, адже виступав Сергій Орлюк у «Різному», нарікаючи при цьому, що його питання так і не включили до Порядку денного. Тоді б, мовляв, звернення набуло якоїсь іншої сили. Якої, правда, не уточнив. Як не уточнив і те, чи являвся тим самим зверненням текст, зачитаний буквально за кілька хвилин до цього депутаткою міськради Тетяною Домбровською (сама депутатка, теж, до речі, так і не спромоглася чітко зазначити, від кого, власне звернення. Обмежилася узагальненим «від підприємців»). Зате перерахував ряд міст, в яких, начебто, депутати проголосували за подібне звернення – Житомир, Дніпро й ряд інших.

Сам текст звернення Сергій Орлюк чомусь так і не озвучив, зосередившись здебільшого на тому, що несуть вищезгадані закони для малого й мікробізнесу. Далі пішли питання від депутатів. Так, зокрема, Віталій Березовенко, процитував уривок звернення, в якому йдеться про розраховані прогнозні втрати ринку платників податків від 8,0 млрд. грн. до 22,4 млрд. грн. Депутат попросив назвати конкретні цифри (хоча б прогнозні), скільки втратить від цих законів бізнес Бердичева.

У відповідь пролунало, що часу на розрахунки немає, що коли приймався закон, його фінансову доцільність так і не обґрунтували, і що, як припускає сам пан Орлюк, після того, як закони почнуть діяти, підприємці І групи просто перестануть існувати.

Напевне, аби пересвідчитися у продуктивній та прогресивній позиції Сергія Орлюка, в його професіоналізмі, компетентності та щирому прагненні боротися з популізмом, депутати продовжили задавати питання. Та чи почули вони конкретні кваліфіковані відповіді?.. Підсумував спіч міський голова Василь Мазур.

Як це було, дивіться у відео за посиланням:
https://youtu.be/dK6y5lGIaxQ

Останні новини