Бердичів

міська рада

У Меморіалі «Слава Героям!» увічнять пам’ять загиблих в АТО земляків (фото)

Меморіал «Слава Героям!» у Бердичеві розширять: місце білборда з загиблими у зоні АТО мешканцями міста та району займе окрема композиція. Її концепцію – як виглядатиме, з яких матеріалів буде створена тощо – у Центральній міській бібліотеці батьки полеглих Героїв обговорили з міським головою, його заступниками та фахівцями виконавчого комітету.    

Батькам озвучили ряд пропозицій, і зупинилися вони на варіанті, представленому головою ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Бердичева та Бердичівського району» Павлом Гайдаманчуком.

Жодних масивних гранітів та каменів – композиція не має «тиснути». Метал, скло, прозорість, легкість та водночас надійність і стійкість до впливу погоди та можливих вандалів. І відповідність сьогоднішньому часу, адже чи не за нові часи в України загинули ці молоді, повні сил, чоловіки?..

Батьки схвально поставилися до пропозиції Павла Гайдаманчука. Від себе виказали кілька принципових побажань: їхні діти мають бути розташовані таким само чином, як на білборді, фотографії повинні бути такого розміру, аби їх можна було роздивитися не напружуючись, і не обмежувалися лише прізвищем, ім’ям та по-батькові. Розташувати фото домовилися на рівні очей – так, щоби не потрібно було задирати голови чи нахилятися й присідати задля того, аби розглядіти.

Наразі батьки за бажанням обирають світлини, що їх передадуть у розробку фотохудожникові. По завершенні обробки знову зберуться разом для узгодження кінцевих макетів.

Робочу групу зі створення нової частини Меморіалу очолить перший заступник міського голови Роман Левицький.