Бердичів

міська рада

Про хід виконання програми соціально-економічного розвитку за 9 місяців 2020 року

За 9 місяців 2020 року обсяг надходжень до міського бюджету по доходах склав 380,0 млн. грн., що на 32 % менше до аналогічного періоду минулого року. Зменшення відбулося у зв’язку зі змінами у законодавстві, а саме: зміною механізму фінансування вторинної медицини, соціальних виплат, монетизацією пільг та субсидій. Про це присутніх на засіданні виконавчого комітету інформувала начальниця міського відділу економіки та інвестицій Людмила Бедрань.

Станом на 01 жовтня 2020 року, доповіла, до загального фонду мобілізовано податків і зборів на рівні минулого року, що відповідає сумі  238,4 млн. грн. (100,1 %). Основними джерелами надходжень до загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю та акцизний податок. Найбільшу питому вагу у структурі займає податок на доходи фізичних осіб – 65,4 %.

На рівень виконання міського бюджету вплинуло запровадження протиепідемічних обмежувальних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на території міста, що призвело до зниження економічної активності роботи суб’єктів господарювання (деякі призупинили або обмежили свою діяльність) і, як наслідок, зменшились надходження до міського бюджету. Прийняття на законодавчому рівні змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового зобов’язання із сплати за березень 2020 року суб’єктами господарювання земельного податку, орендної плати за землю, плати за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки також вплинуло на рівень виконання дохідної частини бюджету міста. Крім того, Бердичівською міською радою прийнято рішення щодо встановлення ставки єдиного податку для платників І та ІІ групи в розмірі 0% від суми податкових зобов’язань за квітень – травень 2020 року на всі види господарської діяльності та на період дії карантину звільнено орендарів від сплати за оренду комунального майна.

Ознайомитись з усією інформацією про хід виконання програми економічного і соціального розвитку міста за 9 місяців 2020 року можна, пройшовши за посиланням:

Останні новини