Бердичів

міська рада

Чергову партію риби – 1,6 т товстолобика – запустили до Гнилоп’яті (фото)

Біомеліорація бердичівської Гнилоп’яті триває: до неї запустили 1,6 т товстолобика, котрий поїдатиме рослинність у річці, очищаючи її, таким чином, від цвітіння.

Присутній при запуску в. о. Бердичівського міського голови Сергій Онофрійчук інформує: у 2018 році було затверджено Програму біологічної меліорації. Зміни до законодавства дали можливість територіальним громадам здійснювати подібного роду очистку водойм.  

Так у 2019-му за кошти міського бюджету до Гнилоп’яті запустили близько 4 тис. шт. товстолобика та близько 2 тис. шт. білого амура. На 2020 рік також передбачили кошти на продовження реалізації даної Програми, і саме в її рамках річка у Бердичеві вчергове поповнилася рибою.

Програму розраховано мінімум на 3 роки, продовжує Сергій Онофрійчук. Половину передбаченого у ній у Бердичеві вже виконано. Далі все залежатиме від коштів.

Після того, як рік тому до Гнилоп’яті запустили велику кількість товстолобика й амура, водойма стала на порядок чистішою, зелені у ній відчутно поменшало. Це констатують фахівці, це констатують рибалки з ГО «Золотий короп» в особі голови правління Валентина Демченка. Цього разу, зазначає, також діяли, згідно вимог Програми: вага кожної рибини – близько 0,3 кг., це – двох-трьохлітка, у перерахунку на штуки запустили десь 5-5,5 тис. екземплярів. Рослинності у Гнилоп’яті ще вистачає, говорить, рибі буде що їсти. До літа, припускає керівник «Золотого коропа», товстолобик має важити близько кілограма кожен.

Аби лишень браконьєри не «пришвидшили процес». Валентин Демченко звертається до рибалок й до усіх бердичівлян, щоб у випадку чого за можливості припиняли діяльність порушників закону. Чи хоча б давали знати про порушення працівникам рибінспекції або членам «Золотого коропа». Гарна риба у річці, нагадує, це й краща якість води, і кращий відпочинок для людини.