Бердичів

міська рада

Бердичівляни вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС фото)

У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС громадськість Бердичева зібралася біля пам’ятника загиблим героям-чорнобильцям та пам’ятного знаку «Вони врятували світ». 14 грудня 1986 року було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим 4-м енергоблоком, що вважається першою серйозною перемогою над неконтрольованим атомом після квітневого вибуху. Будівництво саркофагу тривало 260 днів, участь у ньому взяли більш ніж 90 тис. ліквідаторів.

Понад тисячу працівників різних підприємств, установ та організацій Бердичева були у числі тих, хто врятував життя мільйонів людей в Україні й світі.

Так само, як сьогодні на сході країни, 34 роки тому ліквідатори на смерть стояли заради життя майбутніх поколінь, зазначив у своєму виступі міський голова Сергій Орлюк. У Чорнобилі бій з радіацією тривав без свистіння куль та вибухів снарядів, але до останнього. І завдяки героїзму чорнобильців у Бердичеві сьогодні вирує життя, а до дитячих садків ходить малеча. За все це ліквідатори заплатили власним здоров’ям та життям, і суспільство має вшановувати їх не лише двічі на рік. На жаль, пандемія стоїть на заваді тому, аби у зібранні взяла участь молодь, зауважив голова, але тематичні уроки відбудуться у всіх бердичівських школах.

Пам’ятати подвиг чорнобильців закликали присутніх завідувач навчально-методичним пунктом м. Бердичева Іван Осіпчук та ініціатор будівництва пам’ятника загиблим ліквідаторам, підприємець Олександр Нехворовський. Віддаючи данину шани та вічної пам’яті усім, хто загинув від наслідків аварій, учасники зібрання поклали квіти до пам’ятних знаків рятівникам людства.

Останні новини