Бердичів

міська рада

За проблеми з водопостачанням відповідав перед депутатами директор КП «Бердичівводоканал»

Вулиця Пушкіна, Мостова, Ватутіна, центр міста, район Загребелля та Вокзалу, Червона Гора та Елінг – ось лише частина вулиць і мікрорайонів, мешканці яких останніми днями зазнали незручностей через відсутність водопостачання. Із зовсім свіжого – прорив на вул. Семенівській, джерело якого на ранок 21 грудня не було встановлено. Зупинка однієї насосної станції «Південна» на час ремонту коштує багатогодинної відсутності води в більшій частині Бердичева.

У зв’язку з ситуацією, що виникла, на сесію міської ради викликали директора МКП «Бердичівводоканал» Костянтина Анучіна. Заслухавши інформацію, депутати змогли задати питання, що їх цікавили.

Зрозуміло, що вже завтра всі труби замінити не вдасться, зазначає міський голова Сергій Орлюк, але реагувати на прориви комунальники мають набагато активніше. Можливо, як один із варіантів – ремонтувати у нічний час?.. Можливо, в якості стимулу, потрібно би було подбати про більш гідну зарплату для працівників Водоканалу?.. Так, це немаленькі витрати, але втрати води вартують куди більше… Водоканал має вести облік втрат води, вважає міський голова.

Одна з головних проблем – коли прорив на невеличкій ділянці, а від водопостачання відключають мало не все місто. Засувки – це те, що частково могло б вирішити дану проблему. Вартість однієї такої засувки, зі слів Костянтина Анучіна – від 2,0 тис. грн. Тож, може визначитися зі стратегічно важливими ділянками і поміняти засувки хоча б там?..

На думку Сергія Орлюка та представників депутатського корпусу, зворотній зв’язок із населенням – це те, що дуже слабко налагоджено у Водоканалі. Люди повинні знати, на що їм чекати: що трапилося з постачанням води, чому її немає, що робиться для того, аби вона з’явилася, і коли орієнтовно з’явиться.

Чимало гострих питань та зауважень почув на свою адресу Костянтин Анучін. Зрештою, було вирішено створити робочу групу у складі депутатів міськради та фахівців, котра вивчила б діяльність Водоканалу та ознайомилася зі стратегічним планом його розвитку. За результатами роботи групи, буде вжито відповідних висновків.