Бердичів

міська рада

Офіційна інформація з приводу смерті бердичівлянина в інфекційному відділенні міської лікарні

У соціальних мережах широкого резонансу набула інформація про смерть пацієнта з підозрою на COVID-19 в інфекційному відділенні Бердичівської міської лікарні. Тіло 74-річного чоловіка у вбиральні виявив один із родичів, котрий прийшов навідати хворого і не знайшов того у боксі. З-поміж іншого, медиків звинувачують у відсутності будь-якої уваги до пацієнтів, а також у тому, що людину з підозрою на COVID помістили до боксу з позитивним хворим.

20.12.2020 р., близько 16:30, «швидка» привезла до відділення чоловіка, попередньо діагностувавши у нього позагоспітальну двобічну пневмонію та підозру на COVID-19, інформує лікар-анестезіолог Сергій Подолянчук. Окрім того, було з’ясовано, що пацієнт хворіє на цукровий діабет І типу.

Лікар, котрий приймав хворого, розписав лікування, згідно протоколу. Помістили його до боксу, де перебував пацієнт із такою самою підозрою на коронавірус (до хворих на COVID-19 людей із підозрою не кладуть).

Стан чоловіка лікарі оцінювали як важкий. Зокрема, сатурація при нормі 98-100 % складала 68 %. Після підключення до кисню (додали 10 л) показник зріс до 86 %. Потік кисню було вирішено збільшити.

Щодо спостереження за пацієнтом, то, як стверджує лікар Подолянчук, особисто він здійснює обхід хворих двічі на день (у випадку з важкими хворими перевірка стану відбувається значно частіше). Крім того, медичні сестри тричі проводять маніпуляції. Ну і до того ж у боксах прибирають санітарки, які можуть дати сигнал у випадку погіршення стану якогось із хворих.

Того самого вечора чоловік пішов до вбиральні, де йому стало зле і стан різко погіршився, інформує далі Сергій Подолянчук. Оперативно було вжито необхідних заходів, хворого підключили до кисню і він «роздихався». Після цього медики попередили його, що у подібному стані від ходіння потрібно відмовитися, а користуватися засобами, що є в палаті. Також про необхідність суворого постільного режиму попередили родичів.

Наступного ранку чоловік знову пішов до вбиральні, і, на превеликий жаль, цей похід виявився фатальним. У присутності родича лікар вжив реанімаційних заходів, але усі зусилля виявилися марними.

Щодо пацієнта, з яким померлий перебував у палаті, то ПЛР-тестування показало від’ємний результат, і наразі його переведено до терапевтичного відділення. Результати тестування покійного стали відомі вже після смерті: підозра на COVID-19 підтвердилася.

Бердичівська міська рада та її виконавчий комітет висловлюють щирі співчуття рідним і близьким померлого, а також нагадують про необхідність суворого дотримання рекомендацій лікарів та карантинних вимог. Бережіть себе та одне одного!