Бердичів

міська рада

Про захист прав засуджених

Питання організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання перебуває на постійному контролі спостережної комісії при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради (далі – спостережна комісія).

Відповідно до наданих повноважень спостережною комісією було прийнято участь у проведенні Бердичівською місцевою прокуратурою  комплексної перевірки стану додержання кримінально-виконавчого законодавства України  в установах виконання покарань м. Бердичева.

  18.12.2020, 21.12.2020 представниками спостережної комісії  Климом Тимофієм, Паламарчуком Юрієм та Козубовою Тетяною було відвідано державні установи «Бердичівська виправна колонія (№70)», «Бердичівський виправний центр (№108)». В ході даного відвідування вивчено стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених осіб, які відбувають покарання в зазначених установах, проведено анонімне анкетування вказаних засуджених.

За результатом проведених заходів представниками спостережної комісії та адміністрацій державних установ «Бердичівська виправна колонія (№70)», «Бердичівський виправний центр (№108)» було вкотре обговорено питання співпраці.  

Було встановлено, що, незважаючи на брак фінансування,  адміністраціями вищевказаних установ забезпечуються конституційні права засуджених осіб, постійно вживаються заходи  стосовно покращення умов тримання засуджених, їх медико-санітарного забезпечення,  залучення з цією метою благодійних та громадський організацій тощо.