Бердичів

міська рада

Про перші визвольні змагання 1917-21 рр. розповідатиме музейна кімната у 26-й артилерійській бригаді (фото)

Напередодні Дня Збройних Сил України на території 26 артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича відкрили музейну кімнату, присвячену першим визвольним змаганням 1917-21 рр.

Участь у відкритті музею взяв міський голова Бердичева Сергій Орлюк. Історія бригади не вимірюється століттями, зауважив він: влітку частина відзначила 16 річницю з дня свого заснування. Проте, у ній перейняли кращі традиції українських гармашів і стали одним із провідних з’єднань у Збройних Силах України. Створенню музею передувала копітка праця, та бердичівські військові ніколи не боялися труднощів, констатував Сергій Орлюк. Вони завжди були і залишаються гідними нащадками славетних предків.

Генерал-хорунжий Роман Дашкевич вважається одним з засновників української артилерії, нагадав міський голова, адже у 1919 році зумів сформувати повноцінну артилерійську бригаду для Січових Стрільців, яка у березні того ж року брала участь у боях з радянською армією, намагаючись звільнити Бердичів від більшовиків. Тож історія 26 артбригади нерозривно пов’язана з історією міста і налічує набагато більше років, ніж здається на перший погляд. Сергій Орлюк висловив впевненість, що цей зв’язок зберігатиметься дуже довго. Він подякував гармашам за те, що не забувають і бережуть українську історію та сприяють патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Зі слів військових, вони присвятили музейну кімнату першим визвольним змаганням не просто так. Цими днями відзначається 100-річчя тих подій, і для них важливо пам’ятати та поширювати серед бердичівлян історичну правду. Роман Дашкевич – легендарна постать часів УНР, і артилеристи мають за честь вшановувати свого покровителя.

Нововідкритий музей стане ефективним майданчиком для спілкування та джерелом культурного процесу, переконані його упорядники.