Бердичів

міська рада

Підведені підсумки проведення Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

На завершення Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”, яка щороку проходить з 25 листопада по 10 грудня, на спільну нараду зібрались представники органів та служб, до повноважень та компетенції яких належить захист, підтримка та допомога особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також насильства відносно дітей.

На заході були присутні представники Бердичівського відділу поліції, управління освіти та науки, Бердичівської міської служби у справах дітей, Бердичівського міського центру соціальних служб та управління праці, сім’ї та соціального захисту населення, яке визначено координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території м. Бердичева.

Присутні обговорили реалізацію плану заходів, який було розроблено перед проведенням акції. Також визначили шляхи та напрямки реалізації Закону України “Про запобігання та протидію домашнього насильства” та постанови КМУ від 22.08.2018р. № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», типових положень про спеціалізовані служби для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також основні напрямки забезпечення реалізації державної сімейної, демографічної, гендерної політики, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми у місті Бердичеві.

Усі учасники погодились з тим, що забезпечення міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на регіональному рівні, зокрема: забезпечення узгодженості, підвищення ефективності, координація проведення заходів грають ключову роль у питаннях зменшення кількості родин, де вчиняється домашнє насильство та зменшення кількості осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Підсумовуючи висловлювання та обговорювання, які велися під час спільної наради є підстави вважати, що співпраця та взаємодія між органами та службами до повноважень та компетенції яких належить захист, підтримка та допомога особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також насильства відносно дітей, налагоджена та дає позитивні результати.