Бердичів

міська рада

У Бердичеві встановлять меморіальну дошку на честь 100-річчя зустрічі Петлюри та Пілсудського (фото)

Розпорядженням міського голови Сергія Орлюка у Бердичеві створено робочу групу, котра працюватиме над питанням встановлення у місті меморіальної дошки на честь 100-річчя зустрічі Головного Отамана УНР Симона Петлюри з Головою Польської держави Маршалком Юзефом Пілсудським. Дошку мають встановити на фасаді залізничного вокзалу Бердичева: саме там 5 травня 1920 р. відбулася зустріч очільників України та Польщі.

Ініціатором встановлення дошки ще у квітні цього року виступив депутат Бердичівської міської ради, голова ГО «Польське радіо Бердичів» Юрій Сокальський, ідею якого підтримали в обласній організації Спілки поляків України. З відповідним клопотанням звернувся і Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці.

Зі слів Сергія Орлюка, настав час висловити бачення міста з даного приводу, а разом із тим – продемонструвати політичну волю. Бердичів, нагадав, завжди поєднував у собі різні культури, і у новоствореній робочій групі зібрали тих, хто знається на культурі, на історії, хто уособлює в собі дружні взаємовідносини України та Польщі. До неї увійшли представники місцевого та обласного осередків Спілки поляків України, краєзнавці, депутати міськради, фахівці виконавчого комітету.

На своєму першому засіданні, насамперед, зійшлися на тому, що дошці бути: тим самим зберігатиметься історія про період Української Народної республіки, вшановуватиметься пам’ять її учасників – борців за єдність, незалежність та цілісність України. На подібних прикладах у підростаючого покоління виховуватиметься почуття патріотизму, поглиблюватимуться знання з історії.   Окрім того, члени групи мали змогу висловити свої зауваження та пропозиції, що будуть враховані при роботі над проєктом.