Бердичів

міська рада

У Бердичеві запалили Ханукальну Менору (фото)

На Центральній площі міста відсвяткували початок Хануки – свята світла й чистоти, новосілля й надії, свята, що символізує перемогу добра над злом.

У результаті 4-ї Сирійської війни Іудея перетворилася на провінцію греко-сирійської імперії. Втім, євреї не бажали піддаватися впливу правлячого режиму, котрий насаджував свою культуру. За це загарбники осквернили іудейський храм. У відповідь євреї повстали і перемогли. У звільненому храмі вирішили запалити менору – храмовий світильник, та знайшли лише трошки неопоганеної ворогом олії. Тієї мало вистачити хіба що день, але Бог дав так, що менора горіла вісім днів: цього часу вистачило, аби виготовити нову олію. Тож і вважається, що того дня світло перемогло темряву.

Зі святом Хануки єврейську громаду Бердичева привітав міський голова Сергій Орлюк. Він побажав, щоби кожен день у людей починався з посмішки та радості, а закінчувався добрими справами.

Мудрість гласить: маленьке світло здатне освітити велику пітьму. Єврейський народ переконаний, що світло об’єднує та зближує навіть тоді, коли людей розділяють великі відстані. Як зазначив у своєму виступі рабин Аківа Нємой, не всі у часи пандемії можуть зібратися разом за святкуванням. Але вони мають те, що дозволяє їм почуватися одним цілим – Ханукальну Менору. Єврейська громада Бердичева вірить у те, що світло Менори на Центральній площі об’єднає усіх бердичівлян. І не лише тих, хто мешкає у місті, а й тих, хто перебуває далеко за його межами.