Мораторій на проведення планових заходів

До відома суб’єктів господарювання!

На виконання листа Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.12.2020 № 3632-06/73643 надаємо інформацію щодо мораторію на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а саме:

Верховною Радою України 04.12.2020 прийнято Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2», яким, зокрема, з метою усунення логічних неузгодженостей в законах України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 №530-IX та «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної  хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 №533-IX, скасовано один із мораторіїв на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (виключено з пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 530-ІХ підпункт 4).

Водночас, мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності продовжує діяти в редакції Закону №533-ІХ, яким враховано баланс інтересів громадян, суб’єктів господарювання та держави.

Таким чином, по останній календарний день місяця (включно),  в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної  хвороби (COVID-19), заборонено проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):

за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;

у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування регульованих цін;

у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.