Бердичів

міська рада

Бердичівські депутати вимагають відповіді від АТ «Житомиргаз» щодо зростання цін на постачання та розподіл природного газу

Бердичівляни обурені зростанням цін на газопостачання та на газорозподіл. Люди вже спілкувалися з міським головою Сергієм Орлюком, їздили безпосередньо до газконтори – місцевого відділення АТ «Житомиргаз».

Ситуація складається доволі напружена, і на неї відреагували міський голова та депутати Бердичівської міської ради. На позачерговій сесії вони склали запит до обласних газовиків, в якому, з-поміж іншого, озвучили ряд вимог. Згідно чинного законодавства, відповідь на запит має прийти протягом 10 днів.

Текст документа наводиться нижче:

Депутатський запит

депутатів Бердичівської міської ради восьмого скликання

до АТ «Житомиргаз»

Ми, депутати Бердичівської міської ради восьмого скликання, у зв’язку з напруженою ситуацією, що склалася, враховуючи стурбованість мешканців Бердичівської міської територіальної громади, зростання соціальної напруги та реагуючи на численні звернення громадян, громадських організацій, керівників підприємств, установ, організацій, представників малого та середнього бізнесу, глибоко стурбовані зростанням цін на постачання та розподіл природного газу для населення, що стали наслідком низки рішень Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена пандемією у світі, продовжується економічна криза, збитків зазнають підприємці, зростає безробіття та рівень бідності. Платоспроможність українських родин погіршилась, а ціни на газ невпинно ростуть, а разом із ними накопичуються борги населення.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, ми, депутати Бердичівської міської ради восьмого скликання, вимагаємо надати:

  • Інформацію щодо збільшення тарифу на розподіл природного газу з 01.01.2021 року в порівнянні з 2020 роком та  підстави росту його  складових;
  • надати перелік майна, яке знаходиться в комунальній та державній власності (ГРП, ШГРП, КБРТ, станції катодного захисту, газопроводи високо, середнього та низького тисків), які експлуатуються на території Бердичівської міської територіальної громади (м. Бердичів, с. Скраглівка, с. Підгородне);
  • перелік мереж, що раніше побудовані мешканцями, підприємствами або перебували у державній та комунальній власності, передані в користування (господарське віддання) АТ «Житомиргаз» (починаючи з 2012 року) та копії зазначених договорів.

Відповідь на звернення просимо надати в десятиденний строк (частина 4 ст. 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Останні новини