Бердичів

міська рада

Жертвам домашнього насильства у місті допомагатиме мобільна бригада

У середу, 20 січня за участю заступника Бердичівського міського голови з гуманітарних питань Олени Петрівської відбулася нарада надавачів соціальних послуг. На якій розглядалося питання щодо створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі при Бердичівському міському центрі соціальних служб.

В Бердичеві працює кілька надавачів соціальних послуг, і кожен займається своїм напрямком роботи. Мобільна бригада має об’єднати їх всіх, щоб дати можливість  надавати комплексну соціально-психологічну допомогу постраждалим особам. Зокрема – соціальні послуги з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб. З метою більш ефективної роботи мобільної бригади планується укомплектувати її психологом та юристом – вакантні поки ще посади є у штаті Бердичівського міського центру соціальних служб. До складу мобільної бригади під час виїзду до місця вчинення насильства у разі потреби можуть залучатися представники уповноважених підрозділів органів Національної поліції.

Начальник управління праці, сім’ї та соціального захисту населення Наталія Омелянчук зазначила, що в Бердичеві є напрацьований механізм взаємодії соціальних служб. І такі мобільні бригади, до складу яких входять представники надавачів соціальних послуг, фактично вже працюють. Однак їх діяльність не регламентується законодавчо. Тепер же пропонується привести їх роботу у відповідність до законодавства та розробити Положення (це вже зроблено), якими вони будуть керуватися.

Під час наради заступник міського голови Олена Петрівська додатково акцентувала увагу на передачу міським соціальним службам нових підопічних з сіл Скраглівка та Підгородне, що перебували на обліку районних соціальних служб.

Загалом до складу новоствореної  мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього  насильства та/або насильства за ознакою статі при Бердичівському міському центрі соціальних служб мають увійти фахівці Бердичівського міського центру соціальних служб, міської служби у справах дітей, начальник відділу охорони здоров’я, представники управління освіти і науки та працівники поліції.

Підготований проєкт рішення щодо створення мобільної бригади та відповідне Положення мають бути винесені найближчим часом на розгляд виконавчого комітету міста Бердичева. 

Останні новини