Бердичів

міська рада

Пам’ять жертв Голокосту вшанували у Бердичеві (фото)

У Бердичеві, біля пам’ятних знаків страченим нацистами місцевих євреїв та Праведникам світу, відбулося зібрання громадськості з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Цього дня у 1945 році було визволено в’язнів найбільшого табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За різними оцінками, в Аушвіці гітлерівці знищили від 1,5 до 2,2 млн людей.  

Голокост став чи не найстрашнішою сторінкою в історії Бердичева: місто стало одним із перших в Європі та колишньому Радянському Союзі, де відбулося масове знищення євреїв. Історичні дані свідчать: із 38,5 тис. загиблого під час нацистської окупації населення 30,0 тис. склали представники єврейської національності.

Зібрання на місці, де свого часу розташовувалося єврейське гетто, має послужити черговим приводом, аби усвідомити жахіття, що несуть у собі війна, насильство, людська ненависть, зазначив у своєму виступі міський голова Сергій Орлюк. Люди мають пам’ятати про Голокост, переконаний, аби страшні акти геноциду більше ніколи не повторилися.