Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк на зустрічі з підприємцями: «Рішення про заборону торгівлі повинні приймати на місцях, а не нав’язувати з Києва»

Працювати під час локдауну заборонено, з адміністрацією спільну мову знайти не вдається, оренду платити потрібно (лише за грудень мусили віддати 200 грн. за 1 м² площі) та й торгують вони сезонною промисловою продукцією, на яку нині вже не сезон.  Ці та ряд інших питань підняли під час зустрічі з міським головою підприємці місцевого кооперативного ринку.

Позиція Сергія Орлюка у даній ситуації чітка й недвозначна: враховуючи, що кількість захворювань на COVID-19 у Бердичеві не зростає, та загальний рівень добробуту українців, чи не простіше було би зобов’язати людей дотримуватися вимог безпеки, аніж взяти і позбавити багатьох із них роботи?.. Хіба не абсурд, коли на одній торговельній площі щось із непродовольчої групи продають, а щось – ні?..

Подібні рішення про закриття мають прийматися на місцях у залежності від ситуації, що складається, а не нав’язуватися зі столиці, переконаний міський голова. Той, хто страшиться вірусу, на ринок не піде, але там працюють люди, котрі намагаються вижити у непростих умовах.

Що стосується стосунків між підприємцями та керівництвом ринку, то це – господарські відносини, впливати на які міська влада не має права жодним чином, нагадує Сергій Орлюк. Свої зобов’язання перед містом ринок виконує у повній мірі. Натомість існуюча місцева Асоціація підприємців, звертає увагу, повинна діяти не лише на папері чи бути створеною заради солідної назви: вона виступає, свого роду, профспілкою для підприємців, тож в її повноваженнях – не замовчувати проблему, а намагатися її розв’язати.