Бердичів

міська рада

В Бердичеві відбувся вечір пам’яті з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. ФОТО

З нагоди відзначення 32-ї річниці виводу Радянських військ із Демократичної Республіки Афганістан та до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який щорічно відзначається в Україні 15 лютого, у Палаці культури ім. Шабельника міста Бердичева 13 лютого провели вечір пам’яті під назвою «Війна у пам’яті – біль у серці». Передувала концертній програмі зустріч бердичівських учасників бойових дій в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів з міським головою Сергієм Орлюком, який подякував ветеранам за вірність військовій присязі, мужність та героїзм.

«Війни розв’язують політики, а гинуть у них прості солдати. Ми не маємо права забути події тієї жахливої війни та подвиг наших земляків. Щирі слова вдячності усім воїнам-інтернаціоналістам за їх нелегку службу та відданість присязі. Сьогодні Ви стали прикладом для героїв АТО, які повторюють на Сході ваш ратний подвиг. Моя подяка та повага вам, бердичівські герої. Ви подали гарний приклад для наслідування» – зазначив міський голова.

 Сьогодні на території  Бердичівщини проживає  541 учасник  бойових дій в Афганістані та 95 учасників бойових дій  на території інших державАдже крім Афганістану,  українці несли військову службу на території більш ніж 20 інших держав. Це Куба, Ліван, Угорщина, Єгипет,  Ірак, Ангола, Чехословаччина, Югославія та інші. 30 наших земляків (з них 5 – жителі Бердичівського району) героїчно загинули  під час Афганської війни, 28 отримали важкі поранення, на все життя залишившись інвалідами.

З вітальними словами до своїх бойових побратимів під час концерту звернувся голова Бердичівської спілки ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів Вагіф Мамєдов. Він подякував товаришам за мужність та героїзм, проявлені тоді і зараз. Адже воїни-афганці одними з першим стали на захист України у 2014 році та стали взірцем для власних синів, які теж пішли по батьківських слідах і взяли активну участь у бойових діях на Сході нашої держави. Скорботною хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у Афганістані, воїнів 26 артилерійської бригади та жителів міста Бердичева і Бердичівського району,  які  загинули у ході Антитерористичної операції.

Свої творчі вітання присутнім у залі ветеранам подарували артисти міського Палацу культури Олександр Боровський, Інна Бузі, Ольга Яблонська, Сергій Ланцов, Михайло Мінич, Вікторія Петренко, Віктор Гудецький, ансамблі танцю «Явір» та «Яворочок» а також військовий оркестр 26 артилерійської бригади та інші артисти і творчі колективи.