Бердичів

міська рада

В Бердичеві медична рада підвела підсумки 2020 року

У вівторок, 16 лютого відбулося розширене засідання медичної ради міста Бердичева, на якій було підведено підсумки минулого року. Про роботу ввірених їм підприємств звітували директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської міської ради Наталія Хорошун та директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради Лариса Бабікова. На засіданні медичної ради був особисто присутній Бердичівський міський голова Сергій Орлюк зі своєю заступницею Оленою Петрівською та начальником відділу охорони здоров’я Валентиною Остапюк.

Комунальний заклад «Бердичівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» створений 29 березня 2013 року, 15 листопада 2018 року рішенням міської ради проведено перетворення шляхом реорганізації в комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської міської ради. Основними завданнями центру є надання населенню доступної, своєчасної, якісної та ефективної первинної медико-санітарної допомоги, взаємодія із закладами охорони здоров’я, що надають вторинну, третинну та екстрену медичну допомогу в інтересах збереження та зміцнення здоров’я населення.

До складу центру сьогодні входить 6 амбулаторій в яких працює 33 сімейних лікаря та 10 педіатрів (навчаються в інтернатурі ще 3 сімейних лікаря та 1 педіатр, які з 1 серпня 2021 року приступлять до роботи) 117 осіб середнього медперсоналу. Всього у закладі працює 212 осіб. За дванадцять місяців 2020 року кількість відвідувань лікарів центру склала 18 7236, в т.ч. кількість відвідувань лікарями хворих вдома склала 5 281. Відвідувань лікарів Центру дітьми – 62 490 в т.ч. вдома 1 774. В амбулаторіях функціонують денні стаціонари на 32 ліжка. За дванадцять місяців 2020 року в денних стаціонарах проліковано 1 805 осіб, в т.ч. 41 дитина. За рік у 2020 році в стаціонарах вдома проліковано 1 675 осіб в т.ч. 795 дітей.

Проблемним питанням для Центру первинної медико-санітарної допомоги с автомобільний транспорт для надання вчасної та якісної допомоги населенню міста, усі автомобілі застарілі, у деяких з них строк експлуатації понад 15 років. З наявних 5 транспортних засобів використовуються лише 4. Один автомобіль потребує капітального ремонту, усі інші потребують постійних поточних ремонтів. Тому у 2020 році на заощаджені кошти за 2019 рік було закуплено новий автомобіль Fiat Noovo Doblo Combi (434 800,0 грн).

Для комфортних умов обслуговування населення протягом минулого року було закуплено: 18 кондиціонерів (на суму 134 тис. грн.), 1 крісло гінекологічне (11,9 тис. грн.), 5 диструкторів голок (16,2 тис. грн.), 2 холодильника для вакцини (150,0 тис. грн.) 10 рециркуляторів ультрафіолетових бактерицидних (30,2 тис. грн.). За 2020 рік на підтримку Центру в робочому стані було витрачено 644,75 тис. грн. Проведено поточний ремонт приміщень амбулаторій.

3 02 грудня 2019 року в КНП “Центр первинної медико санітарної допомоги” Бердичівської міської ради впроваджено електронну чергу. Пацієнт записується на визначений час до визначеного лікаря. Зникає потреба сидіти довгий час в черзі, скорочується час контактування з іншими пацієнтами, зменшується ризик наразитися на додаткову інфекцію. Розпочато роботу по впровадженню електронної мережної карти пацієнта.

Сімейні лікарі одними з перших стають на боротьбу з коронавірусом. В Центрі створена мобільна бригада, яка проводить виїзди на тестування методом ПРЛ. З 1 січня цього року Центри надання первинної медичної допомоги створюють пункти тестування, медики виїжджають тільки до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно.

Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради Лариса Бабікова доповіла, що 1 квітня 2020 р. лікарня підписала договір з НСЗУ по 12 пакетах згідно вимог до медичних послуг у рамках програми медичних гарантій. Проте минулий рік був непростий для лікарні у зв’язку з епідемією коронавірусу та впровадженням карантину в квітні – травні функціонувало тільки інфекційне відділення. Міська поліклініка працювала в обмежувальному режимі, інші відділення були закриті, а працівники відправлені на вимушений простій. 3 червня поступово відновилась робота в структурних підрозділах, але починаючи з 10.11.2020 року лікарня тимчасово призупинила надання невідкладної медичної допомоги населенню, у зв’язку з повним перепрофілюванням для госпіталізації пацієнтів з підозрою і підтвердженою гострою респіраторною хворобою COVID -19 згідно наказу УОЗ Житомирської ОДА № 1599 і № 1600 від 04.11.2020p., що не могло позначитись і на показниках роботи закладу за рік. Проліковано хворих з підтвердженою гострою респіраторною хворобою COVID – 19 774 чол. із них: дорослі – 770, діти – 4, померло — 58 (7.4% від загальної кількості хворих). На жаль, в результаті ускладнень викликаних коронавірусною хворобою померло двоє лікарів.

У 2020 році КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради працевлавлаштувало 5 лікарів: лікаря-ортопеда, дитячого хірурга, акушера-гінеколога, та два лікаря анестезіолога. Сьогодні лікарня має 13 лікарів інтернів, з яких 8 на контрактній основі: інтернів (два акушер-гінекологи, один хірург і п’ять стоматологів) та 5 на бюджетній основі: (хірург, три анестезіологи, один психіатрія).

Протягом 2020 року було проведено поточні ремонти в підрозділах на 588,1 тис.грн., з яких 345, 2 тис.грн. виділено з міського бюджету, кошти НСЗУ 132,2 тис. грн., 94,5 тис. грн. зі спеціального фонду і 16,2 тис. грн. – благодійні кошти.

Лариса Бабікова розповіла про головні виклики, які стоять перед лікарнею у цьому році. Це опрацювання та підписання договорів з НСЗУ на 2021 рік, враховуючи умови закупівлі послуг та специфікацію надання медичних послуг; впровадження новітніх методів діагностики і лікування; участь в міжнародних проектах щодо придбання медичного обладнання, що дасть можливість розширити пакети медичних послуг; комплексна автоматизація закладу, впровадження MIC для ретельного аналізу і планування всіх процесів закладу; удосконалення системи електронної реєстрації пацієнтів; підвищення інформованості пацієнтів про медичну допомогу шляхом впровадження рекламних послуг; продовжити заходи з енергозбереження та енергоефективності розвиток медпрацівників; передача в оренду вивільнених приміщень; посилення контролю за дотриманням етики та деонтології серед медичного персоналу, родичів пацієнтів та медичних працівників; активізація роботи серед населення міста, підприємств, військової частини щодо добровільного донорства.

Після офіційного звіту бердичівських медиків міський голова Сергій Орлюк задав кілька питань та висловив кілька зауважень. Зазначивши, що питань є багато, але вони будуть задані у робочому порядку. Найголовніше, на чому він акцентував увагу – так це на необхідності перенесення кабінету для щеплень, щоб дітки, яким потрібно зробити щеплення або провести плановий огляд, не контактували з хворими дорослими, що чекають на прийом сімейного лікаря. Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської міської ради Наталія Хорошун пообіцяла вирішити це питання. Також Сергія Орлюка цікавило, яких вузькопрофільних спеціалістів не вистачає місту Бердичеву, і що потрібно зробити, щоб їх знайти.

Під час проведення засідання медичної ради були озвучені і кадрові перестановки. Переходить працювати на іншу посаду Олександр Самолюк, який тривалий час пропрацював медичним директором. Замість нього медичним директором стане досвідчений лікар зі серйозним досвідом роботи (був заступником головного лікаря з медичної частини у Бердичівській районній лікарні) Олександр Поліщук. Бердичівський міський голова подякував одному лікарю за багаторічну працю та привітав іншого зі вступом на посаду. Також Сергій Орлюк виконав приємну місію по відзначенню кращих медичних працівників міста Бердичева.