Бердичів

міська рада

В Бердичів з робочим візитом побували Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні та Уповноважений Президента України з прав дитини

Останнім часом зацікавленість нашим містом починають проявляти високопосадовці. Це свідчить про те, що ми маємо потенціал та представляємо інтерес як перспективне місто що має потенціал до розвитку. 04 лютого 2021 року місто Бердичів з робочою поїздкою відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко. Зустрічав поважних гостей міський голова Сергій Орлюк.

Делегація відвідала початкову школу № 18, де гості ознайомилися з п’ятнадцятирічним досвідом роботи колективу закладу щодо організації роботи спеціальних класів для дітей з особливими освітніми потребами, ознайомилися з можливостями школи, поспілкувалися з її адміністрацією, педагогами та учнями. Під час оглядової екскурсії закладом відвідувачі приділили особливу увагу створенню доступного освітнього середовища, стану відповідної матеріально-технічної бази, методам і прийомам роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Адже заклад є єдиною початковою школою в області, де крім звичайних класів функціонують інклюзивні та спеціальні класи. Під час знайомства із закладом гостям було представлено роботу логопеда, практичного психолога з дітьми, які за висновком інклюзивно-ресурсного центру потребують корекційних занять з розвитку мовлення, відновлення психоемоційної сфери, ритміки.

Корекційні заняття проходили у сенсорній кімнаті, обладнання до якої було повністю закуплено за кошти спеціальної державної субвенції. Колони з бульбашками, столики пісочної анімації, сухий басейн та інтерактивна підлога дозволили дитині швидко адаптуватись до сприйняття подорожі підводним світом, яку проводила практичний психолог закладу. У логопедичному кабінеті під час заняття із соціально-побутового орієнтування за допомогою спеціальних засобів вирішувались проблеми із розвитку мовлення дитини з відповідними вадами.

За допомогою системи обладнання для корекційних занять з ритміки, якою обладнано спортивну залу, було продемонстровано як саме вчитель допомагає дітям з особливими освітніми потребами розвивати координацію рухів, відчувати ритм, формує гнучкість та пластичність, які так необхідні для розвитку пам’яті та уваги. Вчителі та асистенти, які працюють в інклюзивних класах, показали вільне володіння сучасними технологіями навчання дітей з особливими освітніми потребами, що дозволяють їм активно працювати з дітьми з будь-якими труднощами та проблемами.

Окрім того завітали до родини Вдовиченків, на базі якої у минулому році було створено дитячий будинок сімейного типу. Нині тут виховується семеро дітей, невдовзі подружжя планує взяти на виховання ще трьох. Комфортні умови для будинку сімейного типу було створено за рахунок державного та обласного бюджету, зробило свій внесок у майбутнє дітей і місто Бердичів. Варто додати, що на теренах Житомирської області впроваджується пілотний проєкт по реформі деінституалізації. Вона має за мету відійти від інтернатних методів виховання дітей, замінивши їх на дитячі будинки сімейного типу і прийомні сім’ї. Адже діти повинні жити і виховуватися у родині.

Навідали і багатодітну родину, в якій двоє дітей навчалися в інтернаті. Але завдяки своєчасно наданій допомозі та підтримці діти повноцінно відвідують одну з шкіл міста та проживають у родині. Що, безперечно, надзвичайно важливо. Обидві сім’ї отримали спеціально приготовані подарунки, які їм підготували жителі Канади.