Бердичів

міська рада

Друга зустріч керівництва міста та представників спортивної галузі: цього разу слухали спортсменів (фото)

Як і домовлялися, вони зустрілися вдруге через 10 днів – міський голова Сергій Орлюк, його заступниця Олена Петрівська, секретар міської ради Богдан Коляда та представники спортивної громадськості Бердичева. Під час прем’єрного спілкування перед останніми було поставлено завдання підготувати та надати пакети документів – зокрема, плани участі у змаганнях на поточний рік, кошториси та власні напрацювання щодо подальшої діяльності.

Необхідні папери надали практично всі, а Олена Петрівська, у свою чергу, нагадала про задекларовану прозорість у взаємовідносинах. Спортсмени знатимуть, скільки, якому закладу і на який вид спорту виділено коштів, на які змагання організовувалися поїздки, скільки коштів витратили на кожну та які, власне, результати цих поїздок.

Успішними виступами відзначилися бердичівські спортсмени і у період між двома зустрічами, про що інформував присутніх в. о. начальника відділу молоді та спорту Ігор Марченко.

Чимало часу за цих 10 днів приділили спортивній тематиці і у команді Сергія Орлюка: з-поміж іншого, зустрілися з очільниками обласної Асоціації з вільної боротьби, ознайомилися з ходом ремонту у приміщенні, де основам і тонкощам змішаних єдиноборств вчитиме бердичівлян тренер Володимир Гурський. Міським головою було дане доручення підготувати звернення до Фонду Кличків та до Асоціації міст України щодо повернення до Бердичева Міжнародного турніру з боксу на призи легендарних братів-спортсменів. На стадії розробки – документи з роз’єднання на дві окремі юридичні особи Палацу Спорту та міського плавального басейну. Міський центр «Спорт для всіх» вже оголосив про намір провести у Бердичеві обласний та міський чемпіонати з шахів.

Решту зустрічі присвятили питанням, що турбують бердичівських спортсменів, та їхнім пропозиціям. Серед таких, зокрема, фінансування поїздок на змагання, відсутність належної бази для тренування легкоатлетів, спортивний медичний огляд та допуск дітей до змагань. Вже є звернення щодо можливого створення у місті відділення з мотокросу та виділення земельної ділянки під цей вид спорту у районі Елінгу. Стосовно фінансування, було озвучено пропозицію скласти щось на кшталт загальноміського рейтингу спортсменів і розподіляти кошти, відповідно місцям у даному рейтингу. Також прозвучала пропозиція відштовхуватися від офіційного Єдиного календарного плану спортивних заходів: той, хто бере участь у змаганнях, що входять до цього плану, й отримує кошти. Зважаючи на відсутність у Бердичеві шкіл художньої гімнастики та волейболу, де цим видам спорту навчали би з дитинства, було запропоновано створити відповідні початкові відділення.

На необхідності освоювати грантові програми наголосила Олена Петрівська: на її думку, це дасть можливість покращити матеріально-технічну базу спортивних закладів. Окрім того, заступниця міського голови звернула увагу керівників закладів на звернення типу «допоможіть поновити дерматинове покриття». Міська влада має брати на себе вирішення, дійсно, масштабних питань, нагадала, а про те, як пофарбувати, здійснити мілкий ремонт, почистити сніг тощо повинен подбати керівник. Як варіант – вивчити кошторис і віднайти кошти, що можна перенаправити з одного напрямку на інший.

Відзначилася зустріч іще однією подією – створенням міської Ради з фізичної культури та спорту. Увійшли до неї представники міської влади та по одному представнику з кожного виду спорту, представленому у Бердичеві. Третя зустріч, що її заплановано провести наступного тижня, відбудеться вже за участі виключно членів Ради.