Бердичів

міська рада

Захист трудових прав працівників

          Важливим напрямом діяльності органів місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Здійснення ефективного відповідного контролю є вкрай необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й  для наповнення місцевих бюджетів обов’язковими платежами та податками.

          Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати, її своєчасної виплати, права на відпустку, виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу. До того ж, офіційно неоформлений працівник втрачає страховий стаж, який необхідний при розрахунку розміру пенсії.

          Роботодавець, який офіційно не оформлює  працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку, що може привести до фінансових втрат.

          З метою посилення ефективності заходів, спрямованих на подолання тіньової зайнятості населення, при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради створена робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Протягом 2020 року проведено 9 засідань робочої групи, на яких було заслухано 246керівників (власників) суб’єктів господарювання, та 9 рейдів-обстежень у 184роботодавців. За результатами вжитих заходів було зареєстровано 219 трудових договорів з найманими працівниками та проведено державну реєстрацію 6 осіб як суб’єктів господарювання. Зменшення кількості легалізованих працівників в звітному періоді, за результатами діяльності робочої групи, пов’язано із запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, затверджених постановами Кабінету Міністрів України.

          Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 28.01.2021 року № 16, в зв’язку з кадровими змінами, затверджено оновлений склад робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

          Перше засідання в оновленому складі відбулося 10 лютого 2021 року під головуванням заступника Бердичівського міського голови, голови робочої групи – Тарасюк Інни, яка наголосила на посиленні діяльності робочої групи, з метою інформування роботодавців щодо офіційного працевлаштування.

           На засіданні було прийняте рішення провести семінар з питань офіційного оформлення найманих працівників із залученням фахівців Головного управління ПФУ в Житомирській області, Бердичівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, Бердичівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області та Бердичівського міського центру зайнятості.

          Про дату проведення семінару буде повідомлено додатково на офіційному сайті міста та електронних ЗМІ.

Управління праці, сім’ї та соціального захисту населення