Бердичів

міська рада

«Круглий стіл» з питань збільшення цін на хліб та хлібобулочні вироби

10 лютого 2021 року відбулася зустріч («круглий стіл») – ТОВ «Бердичівський хлібозавод», підприємці міста, представники Виконавчого комітету Бердичівської міської ради та громадськість міста.

Приводом для зустрічі слугувало занепокоєння фізичних осіб-підприємців м. Бердичів ростом ціни на хліб та хлібобулочні вироби.

Представник ТОВ «Бердичівський хлібозавод» підтвердив збільшення ціни на продукцію та пояснив наступне:

Діяльність з виробництва хліба низькомаржинальна, рентабельність складає всього 2-3 %.

Підняття ціни, що проведено в січні не що інше, як приведення у відповідність оптово-відпускних цін до собівартості продукції, у зв’язку з значним ростом цін на борошно та іншу сировину, паливно-мастильні матеріали, енергоносії, підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021р.

Зокрема, у 2021 році ціни на борошно (1/с, в/с) виросли на 25-26%, на олію соняшникову, маргаринна 22-28%, на цукор – на 6%, на насіння соняшника – на 23%. в порівнянні з 2020 роком.

Закупівельні ціни на дизпаливо у січні 2021 році зросли на 29%, на газ пропан – на 18%. Витрати на електроенергію зросли на 16,6%, газ – 21,2%.

Враховуючи зазначене, основні витрати виробництва збільшили собівартість продукції у січні 2021 році більше ніж на 2 грн. на 1 кг. продукції.

Крім того, збільшилася вартість і решти сировини: солод житній, масло селянське, сироватка суха, пакувальні матеріали, плівка, стрічка кліпсаторна, етикетки, яєчні продукти та інше.

Разом з тим, у січні 2021р., у зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати, зросли витрати на заробітну плату, що також вплинули на собівартість продукції.

Однак, представник Виробника зауважив, що збільшення витрат підприємства на виробництво, що має місце у лютому 2021 року, в ціні продукції не враховані.

Виробництво хліба та хлібобулочних продуктів тяжкий та трудомісткий процес. Для забезпечення даної діяльності на заводі працює близько 450 чоловік, які отримують вчасно офіційну заробітну плату, забезпечені соц.пакетом. Підприємство сплачує за кожного працівника податки (ПДФО) та обов’язкові платежі (ЄСВ) до бюджету.

Крім того, представник ТОВ «Бердичівський хлібозавод» зазначив, що підприємство зареєстроване і знаходиться в м. Бердичів, і окрім, забезпечення робочих місць, здійснює наповнення місцевого бюджету та на постійній основі приймає участь в розвитку міста. Сплата податків до місцевого бюджету, зокрема, може забезпечити можливість розвитку міста, покращення стану соціальної сфери (дитячі садочки, школи, лікарні), благоустрою та інфраструктури міста.

Підтримка виробників м. Бердичів – запорука покращення життя кожного з нас.

ТОВ «Бердичівський хлібозавод» висловлює повагу до кожного з покупців, але натомість просить з розумінням ставитися до ситуації, що складається на ринку та у сфері виробництва хліба та хлібобулочних виробів, зокрема. Збільшення ціни на продукцію це вимушена міра, що є наслідком підняття цін на сировину та інші витратні матеріали.

В свою чергу, реалізація продукції по збитковим цінам, може спричинити порушення стабільної роботи заводу, вчасну виплату заробітну плату робітникам та виникнення заборгованості зі сплати податків.

Разом з тим, представник підприємства повідомив, що ТОВ «Бердичівський хлібозавод» відкрите до діалогу та націлене на взаємовигідну співпрацю з підприємцями м. Бердичів.

Разом з тим, на сьогодні відсутнє державне регулювання цін на ринку на сировину та харчові продукти і можливість впливати на господарську діяльність установ, організацій та підприємств приватної форми власності. А у разі виникнення питань та пропозицій рекомендуємо представникам бізнесу проводити консолідований діалог аби напрацьовувати оптимальні шляхи виходу із ситуацій.