Бердичів

міська рада

Людина – не товар!

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми», «торгівля органами» тощо. За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром».

Отже, торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

Для тих, хто мріє отримати роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію:

  • торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств;
  • також вони розміщують неправдиві оголошення в газетах та на сайтах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки;
  • найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство;
  • пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти!!!!!

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, не нехтуйте наступними рекомендаціями:

• Обов’язково переконайтеся, що ваша робота за кордоном має законний статус. Ще до виїзду ви маєте отримати дозвіл на роботу або робочу візу – робочу, а не туристичну.

• Обов’язково звертайтесь до представництва країни, до якої збираєтеся їхати, особисто, особливо якщо ви звертаєтесь за робочою візою.

• Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.

• Зробіть копії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь-яких інших документів,пов’язаних із поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним та/або друзям в Україні.

• Обов’язково запишіть контактну інформацію організацій, які можуть допомогти вам захиститись від зловживань. Цей перелік контактної інформації має включати амбасади/консульства України за кордоном та, якщо можливо, урядові та неурядові організації, які займаються захистом прав мігрантів у відповідній країні призначення. Негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.

• Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де ви будете працювати та про безпечне й надійне місце проживання. Повідомте рідним та/або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про вашого роботодавця. Поділіться цією інформацією щонайменше з трьома рідними та близькими людьми!

• Обов’язково ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у відповідній країні призначення; у більшості країн встановлені стандарти мінімального рівня оплати праці, максимальної тривалості робочого дня та компенсацій у випадку нещасних випадків на виробництві.

• Обов’язково запитайте свого закордонного роботодавця про медичне обслуговування та соціальний захист, на які ви можете розраховувати. Пам’ятайте, що роботодавці мають обов’язки перед своїми працівниками.

• Обов’язково запишіть перелік умов угоди з роботодавцем, щоб до виїзду чітко усвідомити свій зиск від працевлаштуванням за кордоном та свої обов’язки.

В Україні також працює Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 безкоштовнозі стаціонарних телефонів в Україні, 527 – безкоштовноз мобільних телефонів в Україні.

Пам’ятайте – жертвам торгівлі державою гарантована  соціальна підтримка з наданням відповідного статусу.

Виникли питання?

Зверніться до відділу у справах сім’ї управління праці, сім’ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради

Контакти: м. Бердичів, вул. Семенівська, 3, каб. 4, тел. 04143 7-40-54.

Зверніться до Бердичівського міського центру соціальних служб, як надавача соціальних послуг

Контакти: м. Бердичів, площа Центральна, 1, каб. 65, тел. 04143 4-23-34 068 751 72 56електронна пошта: berd_mcsssdm@ukr.net

Зверніться до Бердичівського місцевого центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги, з метою отримання безкоштовних послуг адвоката

Контакти центру: м. Бердичів, вул. В. Чорновола, 9, тел. 04143 4-14-40

Анонімність гарантовано!