Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк на запрошення єврейської громади відвідав церемонію завершення написання Сувою Тори

У середу, 10 лютого відбулася надзвичайно важлива подія у житті єврейської громади міста Бердичева – завершення написання Сувою Тори.

Святиню подарував для єврейської общини “Хабад” підприємець з Дніпра Давид бер Борис Шульц. Сувій Тори – священний рукописний пергаментний сувій з текстом П’ятикнижжя Мойсея (Хумаш), який використовується для публічного читання Тори в синагозі.

Церемонія внесення в синагогу нового сувою Тори – це велике свято, яке починається з написання останніх слів свитка. Причому удостоюють честі власноруч написати одну букву найшанованіших гостей. На свято запросили бердичівського міського голову Сергія Орлюка.

«Я повторював і буду повторювати: ми маємо шукати те, що нас об’єднує а не те, що розділяє. Бердичів це місто, де в результаті багатовікової історії тісно переплелися кілька культур. І великий вплив на культурний та духовний розвиток міста мала саме єврейська культура. Тому я вітаю єврейську общину з цією видатною подією» – запевнив міський голова.

Розділити радість бердичівських євреїв приїхали Президент федерації єврейських общин України равин Меір Стамблер, равин міста Житомира Шломо Вільгельм та равин з Вінниці Шауль Гурвіц.