Бердичів

міська рада

Стан захисних споруд цивільного захисту перевірили в Бердичеві

В Бердичеві станом на сьогоднішній день налічується 46 захисних споруд цивільного захисту, з яких 44 протирадіаційних укриття та 2 сховища. В умовах ведення бойових дій на Сході України, наявність та утримання цих об’єктів у належному стані надзвичайно важливе завдання, адже воно напряму стосується безпеки місцевих жителів у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Саме тому 19 лютого було проведення заняття з керівниками, відповідальними особами  підприємств, організацій, установ на балансі яких утримуються захисні споруди цивільного захисту.

Заняття з відповідальними за утримання об’єктів цивільного захисту особами на базі захисної споруди ВАТ Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» провів головний спеціаліст відділу з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету Бердичівської міської ради Петро Зозуля. Він довів до відома учасників заняття основні вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту та ознайомив з основними положеннями нормативно-правових актів України, Постановами Кабінету міністрів України та наказами Міністерства внутрішніх справ України,  що  регламентують утримання та експлуатацію захисних споруд цивільного захисту.

Головний спеціаліст відділу з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету Бердичівської міської ради наголосив, що згідно вимог чинного законодавства, утримання захисних споруд цивільного захисту проводиться за рахунок суб’єкта господарювання, за яким вони закріплені. У ході проведення занять окремими суб’єктами господарювання підіймалося питання щодо відсутності фінансової можливості по утриманню захисних споруд. Зокрема, голови ОСББ наголошували, що ці об’єкти були передані їм у жахливому стані, і жильці будинків не хочуть витрачати власні кошти на їх утримання.

Спеціалістом були доведені  вимоги щодо визначення критеріїв неможливості подальшого утримання та експлуатації споруд цивільного захисту та порядок оформлення підтверджуючих документів. Також Петро Зозуля озвучив необхідність привести у відповідність до нормативів стан захисних споруд цивільного захисту.

Останні новини