Бердичів

міська рада

Сім’ям, які мають п’ятьох і більше дітей

            Жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, можуть претендувати на почесне звання “Мати-героїня”, порядок присвоєння якого врегульований Положенням про почесні звання України, затвердженим  Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001. 

           Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.

          Почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

     Присвоєння почесного звання «Мати-героїня» провадиться Указом Президента України; вдруге та посмертно не провадиться.

         Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.

     Жінкам, які отримали почесне звання „Мати-героїня”, передбачено виплату однор­азової грошової винагороди, яка здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання.

         Клопотання про присвоєння почесного звання “Мати-героїня”, що порушуються органами місцевого самоврядування згідно із заявою жінки, яка претендує на присвоєння такого почесного звання, подаються Президентові України через відповідні обласні, Київську, Севастопольську міські державні адміністрації.

          Станом на 01.01.2021 року 106 бердичівлянок отримали почесне звання України «Мати-героїня» та пакети документів ще 3 кандидаток на звання «Мати-героїня» направлені на розгляд до Офісу Президента України.

         З питань оформлення пакету документів для представлення до відзначення державною нагодою України “Мати-героїня” необхідно звертатися до відділу з питань сім’ї управління праці, сім’ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради за адресою: м. Бердичів, вул. Семенівська, 3, каб. 4, консультації за телефоном (04143) 7-40-54.

Управління праці, сім’ї та соціального захисту населення