Бердичів

міська рада

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк проінспектував лікарню

За останні кілька днів в Бердичеві суттєво збільшилася кількість захворювань на COVID-19. Насторожує те, що стало більше важких хворих, які потребують кисневої підтримки. Всі вони мають супні захворювання, переважно це – цукровий діабет. Киснева мережа ледь витримує навантаження, а у міській лікарні доводиться розгортати додаткові ліжко-місця.

Саме тому Бердичівський міський голова Сергій Орлюк особисто перевірив стан справ у  КНП «Бердичівська міська лікарня» та КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” разом з керівниками даних медичних установ Ларисою Бабіковою та Наталією Хорошун.

Директор міської лікарні Лариса Бабікова показала, як зберігається та доставляється до пацієнтів медичний кисень, підвоз якого здійснюється двічі на день – такі великі об’єми споживання кисню важкохворими пацієнтами. Поки що кисню вистачає, але зменшити навантаження і стабілізувати ситуацію з киснем у лікарні зможе компресор для забезпечення дихальної апаратури (кисневої станції), який вже придбала Бердичівська міська лікаря. Монтаж та запуск обладнання експлуатацію заплановані на чтому тижні.

Також Серій Орлюк оглянув приміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги населенню, де крім амбулаторії сімейної медицини знаходиться і дитяча поліклініка. Нещодавно міський голова дав доручення перенести кабінет для щеплень, щоб здорові діти не контактували з хворими дорослими. Тож тепер перевірив, чи взяли зауваження до уваги. Директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталія Хорошун розповіла, що все готово: щеплення проводитимуть у кабінеті №5 на першому поверсі дитячої поліклініки, де зараз знаходиться дитячий гастроентеролог. Підготовка нового приміщення триває.  

Бердичівський мер залишися задоволений наявністю рециркулятора закритого типу – ефективного приладу опромінення та знищення мікробів, вірусів, бактерій і спор грибків. Він не підвищує концентрацію озону в повітрі і може використовуватися в присутності людей в медичних приміщеннях. Що надзвичайно важливо в умовах стрімкого поширення коронавірусу.

Однак Сергій Орлюк звернув увагу і на очевидні недоліки у роботі закладу. Це відсутність у достатній кількості дезінфекційних засобів для обробки рук та недотримання під час перебування у кабінетах лікарями і медперсоналом маскового режиму. Також він залишися незадоволеним роботою по розмежуванню хворих з підозрою на коронавірус та інших пацієнтів.