Бердичів

міська рада

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк привітав єврейську громаду зі святом Песах

Бердичів є багатокультурним містом, у якому тісно переплелися культури та традиції кількох національностей, без релігійної та етнічної ворожнечі між собою. Великий вплив на розвиток нашого міста мали євреї. До нашого часу збереглися цінні історичні пам’ятки, пов’язані з їх культурою, архітектурою та побутом, а на могили єврейських святих з’їжджаються паломники з усього світу. 

У суботу, 27 березня настає одне з головних релігійних свят іудеїв – свято Песах, що символізує звільнення з єгипетського полону, в якому євреї провели чотири століття. Висловити свої вітання з нагоди відзначення свята Песах до Бердичівського міського голови Сергія Орлюка прийшли представники єврейської общини: Мойше Таллер, Аківа Нємой та Геннадій Кислюк. З собою вони принесли традиційну єврейську страву маца, яка неодмінно має прикрашати святковий стіл.

Користуючись нагодою, міський голова висловив шану та вдячність усім поколінням іудейської громади за безцінний внесок в історію і сучасний розвиток Бердичева, багатогранної бердичівської культури, толерантних міжконфесійних стосунків.

«Маю за високу честь вітати Вас, а у Вашій особі усю Бердичівську єврейську громаду зі святом нездоланної віри в одвічні ідеали добра, справедливості, гуманізму – зі світлим святом Песах! Святом нездоланної віри й омріяної свободи! Нехай ці святкові дні сповнять Ваші душі радістю і любов’ю, дарують кожній родині злагоду і добробут! Міцного здоров’я усім, щастя, невичерпної життєвої енергії» – щиро привітав гостей з великим святом Сергій Орлюк.