Бердичів

міська рада

В Бердичеві комісія з питань ТЕБ та НС вела карантинні обмеження «червоної зони», але намагається пом’якшити обмеження для підприємців

Рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС при Житомирській облдержадміністрації, засідання якої проходило 1 березня, на території Житомирської області починаючи з 3 березня вводяться карантинні обмеження «червоної зони». Саме тому у вівторок, 2 березня, відбулося аналогічне засідання комісії Бердичівської  міської територіальної громади з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Перед початком засідання на площу Центральну до будівлі міськвиконкому на імпровізований мітинг вийшли підприємці що торгують на кооперативному ринку та в універмазі «Ювілейний». Люди вимагали дати їм можливість працювати та годувати сім’ї, адже це – четвертий карантин, і вони його просто не переживуть.

До мітингарів вийшов особисто Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Він заявив, що розділяє невдоволення підприємців і готовий підтримати їх вимоги. Але рішення про введення карантинних обмежень приймається на рівні обласних адміністрацій, і міська влада має дотримуватися цих рекомендацій. Після спілкування з міським головою, ініціативна група від підприємців прослідувала на засідання комісії Бердичівської міської територіальної громади з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щоб донести до членів комісії свою думку.

Про ситуацію з рівнем захворюваності на COVID-19 доповіла начальник відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Бердичівської міської ради Валентина Остап’юк. В Бердичеві станом на 2 березня кількість активних хворих з офіційно підтвердженим діагнозом COVID-19 збільшилося до 621 осіб (напередодні їх було 613 ). Наразі 122 особи перебуває на лікуванні безпосередньо у Центральній міській лікарні, 85 пацієнтів знаходяться на кисневій підтримці, у тому числі дві людини підключені до апарату ШВЛ. Причому з кожним днем кількість хворих тільки збільшується.

Також на засіданні комісії виступив начальник Бердичівського управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерій Биков. За його словам, цими вихідними він особисто інспектував кооперативний ринок. І залишився незадоволений побаченим. Адже санітарних вимог більшість підприємців дотримується тільки під час перевірки. А за півтори-дві години ситуація на ринку кардинально змінюється. Причому на неодноразові зауваження підприємці не реагують. Валерій Биков закликав усіх відповідально ставитися до виконання санітарних вимог, бо від цього залежить життя інших людей. Адже зараз ситуація у місті гірша, ніж на початку пандемії у минулому році. Почали масово хворіти діти. Сьогодні у Бердичеві лікується вже 60 дітей, в яких підтверджено коронавірус. У тому числі – діти дошкільного віку.

Чому вони не можуть торгувати, якщо у них на весь поверх за годину проходить тільки один покупець, не розуміють підприємці універмагу «Ювілейний». Представник від даного трудового колективу заявила, що в даному закладі здійснюють свою діяльність 65 приватних підприємців. Кожен з яких сплачує податки та має по 1-2 оформлених працівників. І якщо інші об’єкти торгівлі можуть працювати он-лайн або потайки запускати покупців, то вони здають універмаг на сигналізацію і не можуть навіть забрати товар. Тому вони закликали міського голову підтримати вимогу бердичівських підприємців та дати можливість їм працювати.

Проти закриття кооперативного ринку виступив голова Бердичівської регіональної асоціації приватних підприємців Олександр Доманський. Він зачитав, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» у червоній зоні забороняється діяльність виключно непродовольчих ринків. Тоді як кооперативний ринок має статус змішаного ринку, про закриття яких у постанові нічого не сказано. Визначення продовольчий, непродовольчий та змішаний ринок чітко вказані у постанові Кабінету Міністрів України №868 від 2009 року – наголосив Олександр Доманський.    

Реагуючи на звернення приватних підприємців міста Бердичева, міський голова Сергій Орлюк виніс на розгляд комісії Бердичівської  міської територіальної громади з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пропозицію підтримати звернення підприємців щодо перегляду карантинних обмежень на території Бердичівської міської територіальної громади та надіслати відповідний протокол до обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про надання дозволу на право здійснення торгівлі товарами непродовольчої групи, квітами та рослинами з дотриманням всіх необхідних протиепідемічних заходів та встановлення рівнів епідемічної небезпеки в межах адміністративно-територіальної одиниці.