Бердичів

міська рада

В Бердичеві обговорили заходи по протидії торгівлі людьми

Здавалося, ні про яке рабство у 21 столітті не може бути і мови. Однак торгівля людьми була і залишається одним з найприбутковіших тіньових видів бізнесу у світі, щороку у тенета сучасних рабовласників потрапляють тисячі людей. Не є виключенням і українці, адже важкі соціально-економічні умови життя часто змушують наших земляків шукати кращої долі за кордоном, де вони стають «живим» товаром, потрапляючи у трудове або сексуальне рабство.

За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, з 1991 року понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

24 березня відбулася консультативна нарада з працівниками апарату Бердичівської міськоїтериторіальної громади з питань реалізації державної політики протидії торгівлі людьми за участю експерта-консультанта з політики протидії торгівлі людьми, голови ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» Ірини Бабенко. Основними питаннями зустрічі стала роль Координатора проєктів ОБСЄ в Україні у сфері протидії торгівлі людьми та заходи в територіальних громадах, які забезпечать безпеку населення.

Заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Петрівська зазначила, що це питання є актуальним у наш час. Та наголосила на готовності до співпраці з Координатором проєктів ОБСЄ і громадськими організаціями, що надають допомогу особам, постраждалим від торгівлі людьми та зазнали різних видів насильства.

Варто додати, що тільки з початку 2021 року Міністерство соціальної політики України надало офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 12 громадянам України. Тому під час наради було детально опрацьовано механізми надання статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми та підтримка такої категорії населення.