Бердичів

міська рада

В Бердичеві членів виконавчого комітету інформувала про свою роботу міська служба у справах дітей

Під час засідання виконавчого комітету міста Бердичева розглядалося декілька проєктів рішень, підготованих міською службою у справах дітей. Зокрема про надання статусу дитини – сироти, встановлення піклування та призначення піклувальника та про втрату статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, та припинення піклування.

Також члени виконавчого комітету надали дозвіл на реєстрацію дитини, покинутої матір’ю після прологів у Центрі жінки. Присутніх інформували, що біологічна мати дитини при собі документів не мала, але звернулася за допомогою і лікарі не могли їй відмовити. Після народження хлопчика жінка покинула його у лікарняному закладі та зникла у невідомому напрямі. Наразі її місцезнаходження невідоме. Дитину необхідно зареєструвати для можливості подальшого всиновлення.

Про роботу міської служби щодо забезпечення прав дітей у Бердичівській міській територіальній громаді звітувала в.о. начальника Гайдамаченко А.Б.. За її словами, в Бердичівській міській територіальній громаді забезпечено створення та функціонування комплексної системи захисту інформації ЄІАС ,,Діти” – електронний банк даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Станом на 31.12.2020 на обліку в міській службі у справах дітей перебувало 117 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 92,3 % з них влаштовано в сімейні форми виховання. Упродовж цього року надано статус 15 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, всі діти влаштовані в сім’ї опікунів. В громаді, як і в цілому в Україні, залишається пріоритетною формою влаштування – усиновлення. В міській територіальній громаді проживає 39 усиновлених дітей в 34 сім’ях. В 2020 році усиновлено 1 дитину.

В Бердичівській міській територіальній громаді функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 5 дітей та 3 особи із категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В жовтні 2020 року відбулося відкриття дитячого будинку сімейного типу. Будинок придбано за рахунок коштів, виділених з державного бюджету при співфінансуванні 20% від вартості будинку з місцевого бюджету, внаслідок чого 7 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали люблячих, турботливих батьків (батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу) та затишну, комфортну домівку.

Міською службою у справах дітей постійно здійснюється контроль за умовами проживання та виховання дітей в прийомних сім’ях, сім’ях опікунів, піклувальників, в сім’ях усиновлювачів. З метою розв’язання житлових та майнових проблем дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в місті діє цільова соціальна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2022 роки.

 Складено реєстр житла, яке належить на праві власності (17) або на праві користування (98) дітям зазначеної категорії. У разі відсутності у них житла забезпечується їх постановка на житлову чергу. Було передбачено придбання соціального житла 2 особам із категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, проте отримали від них відмову по причині працевлаштування, продовження навчання в закладі вищого рівня.

 Станом на 31.12.2020 на обліку в службі перебувало 59 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах і виховуються в 33 сім’ях. Зокрема, 48 дітей проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків; 5 дітей перебувають на обліку як такі, що зазнали насильства (3 – фізичне, 2 – жорстоке поводження). Протягом 2020 року на облік поставлено 22 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Забезпечено функціонування комісії з питань захисту прав дитини, основним завданням якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Здійснюючи представництво інтересів дітей, працівники міської служби у справах дітей протягом 2020 року підготували 4 рішення сесії Бердичівської міської ради, 52 рішення виконавчого комітету, провели 16 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 178 питань.

Виконавчий комітет Бердичівської міської ради взяв надану інформацію до відома, та проголосував за продовження роботи міською службою у справах дітей по контролю за утриманням дітей у сімейних формах виховання, проведення заходів з профілактики бездоглядності, безпритульності, правопорушень та негативних проявів у дитячому середовищі а також забезпеченні соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.