Бердичів

міська рада

Епідемічна ситуація з COVID-19 на Житомирщині та у Бердичеві ускладнилася

Ситуація з СОVID-19 на Житомирщині і, зокрема, у Бердичеві настільки загострилася, що з 03.03.2021 року область було занесено до «червоної» зони епідемічної небезпеки. За інформацією ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр», останній місяць спостерігається щотижневе зростання кількості випадків захворювання на коронавірус.

Серед захворілих на Житомирщині найбільше вразливі вікові категорії  дорослих осіб у віці 40-49 років – захворіло 20%, 50-59 – 23%. Питома вага дитячого населення в структурі захворюваності складає 5%, останній місяць зростає кількість хворих дітей. 03.03.2021 р було зареєстровано найбільшу кількість хворих за весь період спостереження  (888 нових лабораторно підтверджених випадків).

У лабораторному центрі звертають увагу на те, що показник позитивних випадків від кількості проведених досліджень є досить високим (50%) та разом з іншими показниками може бути свідченням того, що дійсна ситуація із захворюваністю на COVID-19 є набагато складнішою. 

Щодо Бердичева, то рівень захворюваності у місті перевищив середній по області у 2 рази. У зв’язку зі щоденним збільшенням кількості хворих, котрі потребують госпіталізації, у КНП «Бердичівська міська лікарня» додатково розгорнуто 14 ліжок для надання допомоги хворим на COVID-19.  Додатково закуплено 10 кисневих концентраторів.

Станом на 04.03.2021 року в КНП «Бердичівська міська лікарня» на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні лікарні перебуває 135 хворих з підтвердженим COVID-19 та 8 осіб з підозрою на COVID-19.

Завантаженість ліжок: – підтверджені випадки COVID-19 – 79,4%; підтверджені та підозрілі випадки COVID-19 – 84,1%.

Станом на 04.03.2021 по місту Бердичеву – 4079 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, 3319 осіб одужали, 694 активні хворі перебувають на амбулаторному лікуванні та в інфекційному відділенні БМЛ.

Кількість активних хворих

Фахівці нагадують, що загальними заходами профілактики коронавірусної інфекції залишаються наступні:

– уникати тісного контакту з хворими людьми;

– намагатися не торкатися очей, носа і рота немитими руками;

– часто мити руки з милом і водою не менше 20 секунд, особливо після відвідування вбиральні, перед їжею, після кашлю та чхання. Якщо мило і вода недоступні, необхідно використовувати дезінфікуючий  засіб для рук на спиртовій основі з вмістом спирту не менше 60 %; 

– визначено, що внаслідок зараження достатньо великої кількості людей в осередках, багато з них можуть бути джерелом інфекції не маючи симптомів і не розуміючи того, що вони здатні поширювати коронавірус. Тому в багатьох країнах світу прийнято рішення носити маски всім людям за межами домівки; 

– рекомендується обробка контамінованих металевих, пластикових, скляних поверхонь протягом 1 хвилини 70 % етанолом, 0,2 % розчином перекису водню або 0,1 % гіпохлориту калію.