Бердичів

міська рада

З наступного тижня у Бердичеві відновлюється рух громадського транспорту

Pls_bus

У середу, 24 березня відбулося нове засідання комісії Бердичівської  міської територіальної громади  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Сергія Орлюка. На якому було розглянуто питання щодо дотримання карантинних заходів на території громади та відновлення пасажирських перевезень.

Про ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції інформували начальник відділу охорони здоров’я Валентина Остапюк, начальник Бердичівського районного управління Головного управління Держпродслужби в Житомирській  області Валерій Биков, директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Хорошун та начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Бердичівської міської ради Віктор Рябушко.

Було озвучено, що в загальному ситуація по місту Бердичеву не покращилася, станом на ранок зафіксовано 1275 активних хворих, з яких 130 перебувають на амбулаторному лікуванні в Бердичівській міській лікарні (86 потребують постійної кисневої підтримки, 3 особи підключені до апарату ШВЛ). Щодня госпіталізують від 18 до 22 пацієнтів з важким перебігом хвороби. Як зазначила Лариса Бабікова, з метою розвантаження лікарні (зараз наповненість ліжок складає близько 70% і ця цифра кожного дня збільшується) госпіталізують тільки хворих з сатурацією менше 90 – всі інші пацієнти з легким перебігом хвороби лікуються вдома. Також вона звернула увагу, що перебіг коронавірусу характеризується більш затяжним терміном лікування. І якщо у минулому році вистачало 10 днів госпіталізації, то сьогодні ковідні хворі перебувають у лікарні по 12-14 днів і їх стан не покращується.

Міський голова Сергій Орлюк звернув увагу, що серед бердичівлян зростає соціальна напруга з приводу відсутності у достатній кількості громадського транспорту. До того ж по місту не закрита частина маршрутів, що буквально паралізує віддалені мікрорайони. Люди не мають можливості добратися на роботу, а діти до школи. На адресу міської влади постійно надходять звернення громадян з проханням відновити роботу громадського транспорту. І нова Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 року № 230 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» дає можливість це зробити, фактично розв’язавши руки органам місцевого самоврядування.

Начальник Бердичівського районного управління Головного управління Держпродслужби в Житомирській  області Валерій Биков звернув увагу на недоцільності послаблення карантинних заходів у місті Бердичеві. Оскільки ситуація не покращується. Водночас від рекомендував якщо вже і відновлювати роботу громадського транспорту, то лише з наступного тижня. Сергій Орлюк дослухався до цієї думки, зауваживши, що вихідні можна пересидіти вдома.Таким чином починаючи з 29 березня в Бердичеві відновлено функціонування міських, приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування, за таких умов:

– на регулярних міських автобусних маршрутах – забезпечувати перевезення пасажирів у кількості 50% місць для сидіння передбачених технічною характеристикою транспортного засобу, що визначена на реєстраційних документах на цей транспортний засіб;

– на регулярних приміських та міжміських автобусних маршрутах – перевезень пасажирів забезпечувати лише в кількості місць для сидіння передбачених технічною характеристикою транспортного засобу, що визначена на реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Міський голова наголосив, що у місті залишаються діяти усі карантинні обмеження, передбачені для «червоної зони». Зміни вносяться лише у роботу громадського транспорту. Сергій Орлюк акцентував увагу на необхідності перевізників забезпечити неухильне дотримання умов карантину та режимів роботи громадського транспорту, і звернув увагу на проведенні дезінфекції в салонах транспортних засобів на кінцевих зупинках. Нагадавши, що у місті щодня працює мобільна група по перевірці протиепідемічних заходів та дотриманню карантинного режиму.

Один відгук

  1. 29 березня. Маршрут №7 так і не працює

Останні новини