Бердичів

міська рада

На чемпіонаті Європи з легкої атлетики бердичівляни – у числі кращих (фото)

До когорти кращих європейських легкоатлетів зуміли дострибнути представники бердичівської «стрибучої» школи Віталія Лонського Владислав Мазур і Дмитро Нікітін. 5 та 7 вересня у польському Торуні відбулися фінальні етапи чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні, на яких Влад посів IV місце у стрибках у довжину, а Дмитро – V місце у стрибках у висоту. 

Право увійти до української збірної вихованці тренера Ігоря Лонського вибороли дещо раніше, показавши відмінні результати у себе вдома – в Україні. Мазур став чемпіоном України, подолавши довжину 8,07 м, Нікітін виборов «золото» на Кубку країни, підкоривши планку на висоті 2,28 м.

І ось Польща… Потрапити на європейську першість не означає одразу приступити до боротьби за звання чемпіона: спочатку – так звана кваліфікація, і продовжити шлях до медалей спортсмен може, лише виконавши кваліфікаційний норматив.

Для стрибунів у довжину норматив складав 8,00 м. Втім, задля того, аби здобути право для подальших виступів, Владові вистачило 7,85 м: цей результат дозволив нашому землякові пройти кваліфікаційний відбір. Пройти, щоби у фінальному етапі, за оцінкою фахівців, залишити по собі незабутні враження. Мазур тричі приземлявся за відміткою 8,00 м, і його прізвище почало міцно асоціюватися зі стабільністю дорослого атлета, впевненістю, характером справжнього бійця.

Так сталося, що імена володарів двох перших місць стали відомі ще у перших спробах (переміг у першості грек Тентоглу з результатом 8,35 м). Головна боротьба розгорнулася за почесну «бронзу» – між нашим Владиславом та представником Фінляндії. Бердичівлянин встановив свій новий особистий рекорд 8,14 м, і до останнього тримався на третій сходинці, але фіну з чергової спроби, таки, вдалося «перестрибнути» свого суперника на 10 см.

Дебютним став чемпіонат у Польщі для ще одного вихованця Ігоря Лонського – Дмитра Нікітіна. Для початку Дмитро пройшов кваліфікаційний етап, подолавши висоту 2,21 м. У фаворитах першості рахувалися білорус Нєдосєков та італієць Тамбері, і, на думку фахівців, позмагатися з ними бердичівлянину було би дуже непросто. Через травму не зміг взяти участь у чемпіонаті головна надія України Андрій Проценко. З урахуванням всього вищеозначеного шанси потрапити, меншою мірою, до п’ятірки кращих у Дмитра Нікітіна були цілком реальні.

До цього наш земляк вже виступав у Торуні, тож мав уяву про тамтешнє покриття і зміг відкоригувати техніку стрибків. Свій виступ почав з висоти 2,10 м. – аби розстрибатися. Зрештою, дійшов до 2,23 м, підкоривши і цю висоту. Далі – 2,26 м., дві невдалі спроби і рішення підвищити планку до 2,29. Їх Дмитро не взяв, ставши у результаті володарем V місця.

Якщо відкинути певні зауваження, без яких у спорті неможливо, то виступом своїх учнів у Польщі Ігор Лонський повністю задоволений. Для того, аби оцінити, каже, достатньо вдатися до невеличкої статистики. По-перше, Владислав та Дмитро увійшли до числа 15-ти чоловіків-членів збірної України, що вже само по собі про щось таки говорить. Ну, а якщо за результатами змагань сформувати кращу п’ятірку вже всередині самої збірної, звертає увагу, то наші хлопці у ній – єдині представники сильної статі, а бердичівська школа склала компанію таким містам, як Київ, Дніпро, Хмельницький.

Поїздка до Польщі, сподівається Ігор Лонський, послужить непоганою репетицією і мотивацією для участі у літній Олімпіаді. Принаймні, потенціал, прагнення та бажання виступити в Токіо у бердичівлян є.

Міський голова Сергій Орлюк, Бердичівська міська рада, її виконавчий комітет та уся бердичівська громада щиро вітають славних земляків з успішним виступом на теренах Європи!

Останні новини