Бердичів

міська рада

Про ситуацію у Бердичівській міській лікарні доповіла директора підприємства Лариса Бабікова

В Бердичеві відбулося засідання комісії Бердичівської  міської територіальної громади з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з приводу введення карантинних обмежень «червоної зони» починаючи з 3 березня. Про ситуацію у лікарні розповіла директорка КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова.

За її словами, заклад має 303 ліжка, з яких спочатку усі мали бути перепрофільовані на прийом ковідних хворих. Однак у приміщенні лікарні знаходиться Центр гемодіалізу, який все ще функціонує та обслуговує пацієнтів – тому 4 поверх не задіяний. Окрім того не задіяні ще 30 ліжок, що знаходяться у пологовому відділені. Тож станом на 2 березня Бердичівська міська лікарня має розгорнутих 156 ліжок, з яких заповнено 81%. Всього 122 особи  знаходяться на лікуванні у лікарні з офіційно підтвердженим діагнозом коронавірус, ще 6 перебувають з підозрою.  

Лариса Бабікова зауважила, що враховуючи збільшення кількості хворих, сьогодні було направлено лист в Департамент охорони здоров’я ОДА щоб додатково розгорнути ще 20 ліжок. Ситуація і справді складна, адже 85 хворих перебувають на кисневій підтримці, ще два пацієнти підключені до апарату ШВЛ. Потребують кисень і 4 хворих з підозрою на коронавірус. Переважна більшість пацієнтів – люди похилого віку, що мають супутні патології.

Проблем з киснем у лікарні поки що немає, однак як зазначила директорка, киснева мережа не розрахована на такі об’єми і не витримує навантаження. Разом з тим вже надійшло обладнання для встановлення кисневої станції, монтаж якої ймовірніше розпочнеться вже цього тижня. Вона звернула увагу, що лікування у лікарні абсолютно безкоштовне – хоча бувають випадки, що у результаті супутніх патологій пацієнти потребують більш комплексного лікування. Тоді їм доводиться докуповувати ліки за власний рахунок. Тільки за останній тиждень, розповіла Лариса Бабікова, КНП «Бердичівська міська лікарня» закупила медикаментів на 920 000 гривень.

Щодо вакцинації, то в Бердичеві вакцини ще немає. Нещодавно вже розпочато процес вакцинації Житомирської області, складений спеціальний графік (маршрут) по вакцинації лікарень, однак  до керівництва лікарні його ще не доводили. Тому коли вакцина буде в Бердичеві – Лариса Бабікова не знає. Також міського голову Сергія Орлюка цікавило питання щодо затримки по виплаті надбавок лікарям, які працюють з хворими на COVID-19. Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» заспокоїла: гроші від НСЗУ вже надійшли, і найближчим часом надбавки за січень будуть виплачені.

Останні новини