Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк хоче вдихнути нове життя у дитячий оздоровчий табір «Соколятко»

На Житомирщині налічується близько десятка дитячих таборів, у тому числі – КП «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Соколятко». Він має довгу історію, адже розпочав свою роботу на території Бердичівського району (село Скраглівка) ще у 1947 році як піонерський табір «Сокіл» для дітей, чиї батьки загинули на фронті під час ІІ світової війни. По суті, це було просто наметове містечко, без жодних умов для перебування дітей. Але йшли роки, табір поступово зміцнював свою матеріально- технічну базу, перетворюючись на звичний нам дитячий оздоровчий табір. Хоча і робив перерви у своїй діяльності в зв’язку з економічною скрутою.

У 2004 році табір “Сокіл” перейменували в дитячо-юнацький табір “Соколятко”. На жаль,  сьогодні КП «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Соколятко» Бердичівської міської ради» переживає далеко не найкращі часи. На його утримання з міського бюджету у минулому, 2020 році витратили майже один мільйон гривень. І це враховуючи те, що у 2020 році табір дітей взагалі не приймав, а у 2019 році тут оздоровилося лише 90 дітей (одна зміна). Хоча свого часу табір приймав до 500 дітей за літо.

Нещодавно закінчився контракт у директора КП «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Соколятко» Бердичівської міської ради», зараз обов’язки керівника виконує завгосп. Крім нього тут працює 4 сторожа, робітник та бухгалтер. На минулому тижні заклад відвідав Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, який оглянув територію «Соколятка», стан приміщень, їдальні і інших об’єктів. Більшість із них – у задовільному стані, хоч є такі що потребують капітального ремонту. Проте як зізнається сам міський голова, він очікував побачити набагато гіршу картину. Саме на вмілих руках і ентузіазмі завгоспа тримався весь табір. Тут полагодив, там підкрасив, те відремонтував. Роботи у нього, каже, вистачає. Сергій Орлюк подякував за плідну працю і за те, що заклад було збережено. Адже у міського голови на «Соколятко» – великі і далекоглядні плани.

«Я думаю, дитячий табір «Соколятко» знайомий кожному з дитинства. Тут своя атмосфера, я відчуваю її і зараз. Нам потрібно думати, як раціонально використовувати настільки потужну матеріально-технічну базу. Однозначно, об’єкт сьогодні не може функціонувати як дитячий табір, адже його підготовка до прийому дітей (враховуючи існуючі санітарні вимоги) це питання не одного мільйона гривень. Так само ніхто не збирається його продавати. Я бачу «Соколятко» як доступну базу для відпочинку на природі, яка буде працювати цілий рік, а не лише влітку. Розвивати заклад будемо за рахунок грантових коштів при співфінансуванні з міського бюджету та у тісній співпраці з громадськими організаціями» – зазначив Сергій Орлюк.

В останньому міський голова має абсолютну підтримку з боку громадських організацій. Під час оглядин закладу він зустрівся з засновником військово-патріотичний клуб «Ветеран» Сергієм Медяником. Учасник АТО Сергій Медяник вже майже два роки займається з дітьми, навчаючи їх стріляти та поводитися на природі, загартовувати тіло і дух. Каже, що для нього територія «Соколятка» підходить ідеально. Причому зазначив, що багато місця вони займати не будуть, і незручностей іншим відвідувачем теж не створюватимуть. Щодо наведення благоустрою на території табору та приведення його до ладу, то він зі своїми підопічними готовий допомогти.

Останні новини